Kanados teismas už užstatą paleido „Huawei“ finansų vadovę

Kanados teismas už užstatą paleido Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ finansų vadovę, kurios išdavimo siekia Jungtinės Valstijos.

„Huawei“ finansų direktorė Meng Wanzhou (Meng Vandžou) už 10 mln. Kanados dolerių (7,5 mln. JAV dolerių) užstatą buvo paleista praėjus kelioms valandoms po to, kai Pekine buvo sulaikytas vienas buvęs Kanados diplomatas.

Meng Wanzhou, kuriai dėl kaltinimų, susijusių su tariamu Vašingtono sankcijų Iranui pažeidimu, gresia ekstradicija į Jungtines Valstijas, taip pat buvo nurodyta atiduoti savo pasą. Jai bus taikomos ir elektroninės stebėsenos priemonės.

„Nustačius paleidimo už užstatą sąlygas, kurias pasiūlė Meng Wanzhou advokatas, galima iki priimtino lygio sumažinti riziką, jog ji neatvyks į teismą“, – pareiškė Vankuverio teismo teisėjas.

„Huawei“ finansų vadovei bus leista apsistoti prabangiame jos vyro Liu Xiaozhongo (Liu Siaožongo) name Vankuveryje.

Žinia apie Meng Wanzhou suėmimą Vankuveryje gruodžio 1 dieną sukrėtė Kinijos santykius su Kanada ir Jungtinėmis Valstijomis ir sukėlė nuogąstavimų dėl JAV ir Kinijos derybų dėl prekybos.

JAV pareigūnai yra sakę, jog „Huawei“ finansų vadovės suėmimas yra nesusijęs su derybomis dėl prekybos, tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) agentūrai „Reuters“ pareiškė, jog „tikrai įsikiš“ į šią bylą, jeigu tai padės pasiekti susitarimą su Kinija.

„Huawei“ yra strategiškai svarbi Kinijos pasaulinėms ambicijoms technologijų srityje, tačiau Jungtinės Valstijos, Australija, Naujoji Zelandija ir Didžioji Britanija saugumo sumetimais yra blokavusios kai kurias bendrovės paslaugas.

Pasak JAV pareigūnų, Meng Wanzhou – o ji yra „Huawei“ įkūrėjo dukra – bankininkams teikė melagingą informaciją apie slaptą patronuojamąją įmonę, kuri buvo naudojama prekybai su Iranu pažeidžiant Vašingtono sankcijas. Jeigu ji bus pripažinta kalta, jai gali būti skirta laisvės atėmimo daugiau kaip 30 metų bausmė.

Ekstradicijos procesas, kurį planuojama pradėti vasario 6 dieną, gali tęstis mėnesių mėnesius ar net kelerius metus, jeigu bus teikiami apeliaciniai skundai.

Meng Wanzhou advokatas Davidas Martinas (Deividas Martinas) teisme įrodinėjo, kad ji nebandys bėgti iš šalies, nes tai „užtrauktų gėdą Kinijai“. Prašyme dėl paleidimo už užstatą „Huawei“ finansų vadovė taip pat buvo paminėjusi silpną sveikatą.

Per teismo posėdžio pertrauką D. Martinas žurnalistams pareiškė, jog Meng Wanzhou po paleidimo daug laiko skirs savo šeimai, skaitys knygas ir galbūt mėgins pradėti doktorantūros studijas.

Tuo tarpu „Huawei“ paskelbė pranešimą, kuriame pareiškė, jog yra tikra, kad teismai „padarys teisingą išvadą“ šioje byloje, ir pabrėžė, jog bendrovė laikosi visų įstatymų ir sankcijų.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus