Kas būtų, jei kas nors įrodytų dievo egzistavimą

Ko gero, labiausiai sistemą sukrėstų rasti Dievo buvimo įrodymai. Bet tai gali reikšti ir tokios religijos, kaip ją dabar suprantame, pabaigą.

Lygtys patikrintos ir perpatikrintos. Galiausiai fizikai skėsteli rankomis ir paskelbia, kad didysis sprogimas turėjo turėti priežastį – svarbiausią judintoją, sukūrusį visatą. O gal Dievas paprasčiausiai pasirodo visoje savo stebuklingoje šlovėje. Ko gero, labiau sukrėsti sistemą neitų.

Nėra abejonės, kad turime Dievo formos tuštumą galvoje. O kas, jeigu ji būtų užpildyta? Ar mūsų vis sekuliaresnis pasaulis atsiverstų en masse? Galbūt, bet toli gražu neišku, į ką žmonės atsiverstų. Tiesą sakant, organizuotos religijos tikriausiai iširtų. Jei Dievas galėtų pasirodyti bet kokiu pavidalu, kad ir koks jis bebūtų, vargu ar tilptų siaurame egzistuojančių idėjų spektre.

Galime manyti, kad Dievo įrodymas būtų nelyginant kiaušinis į ateistų veidą. Galbūt – bet daugeliui Dievo idėja yra ne tik neįtikėtina, bet ir pasibjaurėtina. Rašytojas Christopheris Hitchensas, vadinęs save „anti-teistu“, bjaurėjosi kosminio prievaizdo, stebinčio kiekvieną mūsų žingsnį, idėja. Jei ši būtybė apsireikštų, gali būti, kad ateistai pradėtų revoliuciją prieš Dievą.

Galiausiai, mūsų reakcija priklausytų nuo įrodymų prigimties, sako Joelas Robbinsas, religijos antropologas iš Kembridžo universiteto. Dideli pokyčiai kiltų tik iš dramatiško patvirtinimo, sako jis. „Reikėtų, kad kas panašaus į Jėzų ar ateivius apsilankytų Žemėje ir pasakytų, „Sveiki, aš jūsų kūrėjas“.“

Nors religija patirtų smūgį, galime tikėtis teologinių debatų bumo. Svarbiausi būtų moralės, kančios ir mirties klausimai – temos, dažnai nustumiamos į akademinius vandenis, sako Stephenas Bullivantas iš St Mary’s universiteto Londone. Pavyzdžiui, jei kančia egzistuoja, nepaisant visagalio Dievo buvimo, ar tai reiškia, kad kančia visatoje yra būtina? O gal tai sako kažką apie šio Dievo prigimtį?

Taip pat gali būti polinkis į fatalizmą. Yra žinoma, kad religingi žmonės tokių įvykių, kaip liga ir mirtis paaiškinimui, dažnai kartu pasitelkia natūralias ir stebuklingas priežastis. Pavyzdžiui, žmonės geria vaistus netgi tikėdami, kad jų ligos eigą kontroliuoja Dievas. Dievo egzistavimo įrodymas gali nusverti svarstykles medicininio ligos paaiškinimo nenaudai ir paskatinti žmones jausti, kad jeigu jau susirgai, tai viskas – tavo laikas atėjo.

Žinojimas, kad didįjį sprogimą sukėlė fizinė esybė, padėtų kosmologams, sako Alexei Nesteruk, kosmologas ir teologas iš Portsmoutho universiteto, JK. Tai įrodytų kartą ir visiems laikams, kad visata nėra begalinė.

Yra dvi plačios teorijos, rodančios, kad visata nėra amžina. Infliacinė kosmologija sako, kad visatos randasi burbuliukai aukštos energijos vakuume su atstumiančia gravitacija. O ciklinė kosmologija teigia, kad paralelinės visatos nuolat susiduria, išsiskiria ir susiduria vėl, ir kiekvienas susidūrimas atrodo kaip didysis sprogimas. Dievas galėtų paaiškinti kuris iš konkuruojančių mūsų visatos – ar multivisatos – modelis yra teisingas.

Tačiau Nesterukas mano, kad Dievo įrodymas yra neįmanomas, jei laikysime tai nesukurtos būtybės įrodymu. Susidūrę su tokia esybe, visada klaustume – „Kas sukūrė tave?“

šaltinis www.anomalija.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus