Receptai

Kas daro koldūnus tokius skanius: keletas paslapčių, kurių jūs anksčiau nežinojote

Faršas

Vienas universalus koldūnų receptas neegzistuoja.  Įvairūs virėjai laikosi savo asmeninių atradimų, kurie daro patiekalą skaniu ir subtiliu.

Faršas – svarbiausia koldūnų sudėtinė dalis, kuri ir lemia jų kulinarines savybes. Geriausia naudoti kiaulienos faršą, kadangi koldūnai bus minkšti ir elastingi. Be to, riebalai daro koldūnus sultingais ir apetitiškais.

Rekomenduojama gaminti faršą iš tarpšonkaulinės mėsos ar sprandinės. Kad gautųsi avienos skonis, galima pridėti kurdiukinių taukų. Profesionalūs virėjai iš anksto ruošia specialų sultinį, kaip šaltienos gaminimo metu, kuriame užmerkia faršą.

Tešla

Tešla būtinai turi būti plona, tačiau tvirta ir elastinga, kad neplyštų. Storas tešlos sluoksnis daro patiekalą prėsku ir jį sunku kramtyti. Nors Sibiro koldūnai kaip tik stori, bet ten svarbios ne skoninės savybės, o produkto maistingumas šalto klimato sąlygomis.

Svogūnai

Geri koldūnai be svogūnų nepavyks. Be to, svogūnai turi būti būtinai neapdoroti. Juos galima smulkiai supjaustyti ar sutarkuoti ir sumaišyti su faršu, tačiau bet kuriuo atveju dėti į faršą. Apkeptus svogūnus irgi galima naudoti, tačiau jie daro koldūnus saldžiais, kas prastai dera su kiauliena.

Padažas

Klasikiniame variante koldūnai valgomi su grietine. Tarybiniais laikais buvo populiarus actas, tačiau tada actas turi būti visiškai paprastas, pavyzdžiui, baltasis spiritinis.  Dar galima pabandyti actą su raudonuoju baziliku – labai skanu.

Šaldyti ar šviežiai lipdyti

Sklando mitas, esą švieži koldūnai geresni už šaldytus. Iš tiesų greičiau atvirkščiai. Šaldyti koldūnai verdami kitaip: jie iš pradžių atitirpsta, o jau paskui pradeda virti, kas daro juos švelnesnius ir aromatingesnius. Kas liečia tešlą, tai šviežia ji būna nevisai išvirusi, kadangi faršas pasigamins greičiau, ir tai atsilieps skoninėms patiekalo savybėms.

Related Articles

You cannot copy content of this page