Kaune sulaikyta telefoniniu sukčiavimu įtariama moteris

Trečiadienį Kaune sulaikyta moteris, įtariama mėginusi išvilioti pinigus iš senyvo amžiaus moters.

Kaip pranešė Kauno apskrities policija, 80-metė Taikos prospekto gyventoja sulaukė vyro skambučio, kuris prisistatė neva esantis darbuotoju iš butų ūkio. Vyras moteriai nurodė, jog gyventojos mokėti komunaliniai mokesčiai nėra įskaityti, nes ji už juos atsiskaitė netikrais pinigais.

Šiame pokalbyje dalyvavo ir policijos pareigūnu prisistatęs asmuo, kuris moteriai patvirtino išgalvotą istoriją apie netikrus pinigus. Vyras moterį tikino, jog ji nėra kalta, tačiau turi parašyti pareiškimą bei nurodė, jog namuose turimus pinigus privalo patikrinti jų ekspertė.

Praėjus valandai po pokalbio, pasirodė moteris, kuri neva tikrino senolės paduotus 2,8 tūkst. eurų. Tariama ekspertė teigė, jog turi nueiti iki savo automobilio, jog patikrintų, ar šie pinigai yra tikri. Tuo metu senutė suprato, jog ji netrukus gali tapti sukčių auka ir paėmusi pinigus iš tariamos ekspertės paskambino kaimynui, kuris spėjo sulaikyti pasprukti bandžiusią moterį. Ją perėmė atvykę Kauno apskrities policijos pareigūnai.

Įtariamajai, gimusiai 1976 metais, gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Policijos pareigūnai prašo įspėti vyresnio amžiaus giminaičius, kad šie būtų atidūs ir nepatikėtų sukčiais, kurie prisistato institucijų darbuotojais ir bando įtikinti istorijomis apie netikrus pinigus.

Teisėsaugininkai pabrėžia, jog nei policijos, nei bankų, nei kitų institucijų darbuotojai telefonu ar atvykę į namus neprašo nei pinigų, nei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus