Kilo pykčio banga: sutrumpintų atostogų sąskaita ministerija prailgino mokslo metus

Po kalėdinių atostogų į mokyklas sugrįžo šalies mokiniai – ir pirmą kartą po daugelio metų tai įvyko ne pasibaigus savaitei, o viduryje jos – ketvirtadienį. Taip sutrumpintų atostogų sąskaita ministerija prailgino mokslo metus, tačiau kilo pykčio banga.

Kai kurie pradinukai dėl staiga nutrūkusių atostogos mokyklose pasirodė su ašaromis, kai kuriems simuliuoti net leido tėvai, mat dažnas negali suprasti, kodėl nebuvo galima pridėti kelių dienų atostogų ir leisti vaikams į mokslus sugrįžti kaip prasta – nuo pirmadienio.

Vilnietė Auksė neslepia, kad savaitės vidurio rytą prižadinti savo šeštokę dukrą eiti į mokyklą – tikras iššūkis. Esą dar vakar mokyklinukė namuose laiką leido prie šventinės eglutės ir mėgavosi atostogomis, o šiandien jau turi kulniuoti į mokyklą ir tai tik dviem dienom, nes po jų ir vėl išeiginės.

Pradinės mokyklos direktorė sako, kad prieš atostogas kai kurių vaikų tėvai iš anksto pranešė, kad paskutines darbo savaitės dienas jų vaikai mokykloje nepasirodys, – nebus grįžę iš atostogų, mat nemato prasmės. Na, o tie vaikai, kuriuos tėvai ketvirtadienio rytą vis dėlto atvedė į mokymosi įstaigas, esą nebuvo labai laimingi, o mažesni net puolė į ašaras.

Iki šiol tai, kaip išsidėlioti atostogas ir kada grįžti į mokyklą, spręsdavo pačios ugdymo įstaigos. Dabar kitaip – bendra tvarka, nuspręsta ministerijos, galioja visoms be išimtiems mokykloms. Dėl suvienodintų taisyklių mokyklos esą džiaugiasi, tačiau tėvus grįžimas į mokyklą vidury savaitės išmušė iš vėžių.

Maža to, kai kuriems šventės dar nepraėjo. Šta, pavyzdžiui, stačiatikiai Kalėdas švęs šeštadienį, tačiau jų vaikams atostogų, kaip ir kitiems – jau nėra.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus