Kodėl Katės Negali Atsispirti Dėžutėms?

Internetas ir kačių nuotraukos yra neatsiejama, tačiau pastaruoju metu „Twitter“ tinklą užtvindė žmonės, dievinantys kates, kurios tarsi prieš savo valią bando įsitaisyti lipnia juosta apribotame plote ant grindų. Tie kačių giminės atstovai tarytum nebeturi jėgų atsilaikyti prieš #CatSquare.

Jau seniai yra žinoma, kad katės itin mėgsta bet kokio dydžio dėžutes. Internete rasite begalę filmukų su šios padermės gyvūnų bandymais įsipatoginti pačiose netikėčiausiose vietose.

Tačiau kodėl jos taip daro? Viskas yra gana paprasta, teigia „The Conversation“ mokslo skyriaus redaktorė, neurologė Maggie Villiger, – katės renkasi nedideles erdves, kur jos jaučiasi saugiai. Vietoje to, kad sėdėtų viduryje chaoso ir įvairiausių pavojų apsupty, iš tiesų būdingų daugeliui atvirų vietų, katės labiau renkasi lįsti į mažas erdves ir konkrečiau apibrėžtomis sienomis.

Kuomet jos buvo mažos, jos jaukiai priglusdavo prie mamos ir savo brolių bei seserų, jausdamos šilumą ir raminantį kontaktą. Manoma, kad tiesioginis kontaktas su dėžutės kraštais katėms išskiria endorfiną – kuris kaip ir morfinas, sukelia pasitenkinimo jausmą ir sumažina stresą.

Dar reikėtų atkreipti dėmesį, kad katės sau kuriasi lizdus – mažytes, uždaras erdves, kur katė mama gimdo savo kačiukus ir suorganizuoja jiems užuovėją. Atkreipkite dėmesį, kad toks elgesys yra visiškai nesusijęs su kažkokia lytimi ar atlikta sterilizacija. Mažų erdvių poreikis egzistuoja pas kiekvieną katę ir dažniausiai puikiai suveikia. Aišku, išskyrus tuos atvejus, kuomet tenka katę kur nors pernešti – tuomet ta maža erdvė sukelia stresą.

O kaip su tomis dėžutėmis, kurios savo dydžiu akivaizdžiai netinkamos „saugumo jausmui“ ir panašiems dalykams, arba net „triukas“ su lipnia juosta apklijuotomis grindimis?

Tokios pseudodėžutės ne tokios geros, kaip tikros, tačiau jos suteikia viziją, kaip gerai galėtų būti, jeigu ji taptų realia dėže, kurioje galima pasislėpti.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus