Kodėl prieš miegą vertą užsimauti kojines

Mes visi miegame skirtingai. Kažkam patinka miegoti su atviru langu ir po plona paklode žiemą, o kažkas netgi vasarą renkasi šiltą antklodę. Jeigu turite miego sutrikimu, viena iš priežasčių gali būti jūsų miego apranga. Pavyzdžiui, kojinės. Daugumai atrodo, kad kojinės lovoje yra nepriimtinas miegamojo kultūros pažeidimas.

Taip, galbūt jie nėra itin estetiški, bet kojinės padeda stabilizuoti kūno temperatūrą. Tokiu būdu miegodami mes nesušalome ir geriau išsimiegame.

Be abejo, kojinės turi būti švarios ir minkštos, o ne tos, kurios buvo nešiotos visą dieną.
Kai kam patinka naudoti kosmetinėms procedūroms skirtas kojines, jas galima drėkinti specialiomis priemonėmis ir palikti visai nakčiai.

Bazele, Šveicarijoje atliekami tyrimai parodė tiesioginį ryšį tarp kojų ir rankų temperatūros bei to, kaip greitai žmonės užmiega. Sveikų jaunų žmonių grupė dalyvavo eksperimente – kiekvienas žmogus užmigdavo vos tik sušildavo jo galūnės.

Kai išplatėja rankų ir kojų kraujagyslės, šiluma pasiskirsto į likusias kūno dalis. Šveicarijos tyrimas parodė, kad šiltos kojos ir rankos padėjo užmigti per trumpą laiko tarpą.

Jeigu priskiriate save prie žmonių, kuriems mintis apie kojines lovoje kelia šiurpą, galite išbandyti šias Nacionalinio miego fondo siūlomas priemones:

– prieš užmiegant, pridėkite prie kojų butelį su karštu vandeniu arba šildytuvą;
– užklokite kojas papildoma antklodę;
– prieš eidami į lovą, gerai sušildykite kojas

Galima pasidaryti šiltą kojų vonelę arba tiesiog įsigyti elektrinę antklodę, kuri greitai sušildys visą kūną.

Šie paprasti patarimai padės jums nugalėti nemigą, greičiau užmigti ir gerai išsimiegoti.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus