Kodėl skauda sekso metu? 5 pagrindinės priežastys

Nacionalinio seksualinės sveikatos ir elgesio apklausos duomenys rodo tai, 30 % moterų jaučia skausmą lytinio akto metu ir tik iš jų 50 % aptaria šį klausimą su savo gydytoju. Šios būklės medicininis pavadinimas – dispareunija. Šio požymio platus paplitimas visai nereiškia, kad tai yra norma. Be to, šis skausmingas aktas gali sumažinti lytinį potraukį ir sukelti sekso patologinę baimę. Skausmo atsiradimas rodo, kad organizme kažkas negerai. Šiuo atveju labai svarbu išsiaiškinti skausmo atsiradimo priežastys. Pabandykime sužinoti, kodėl atsiranda dispareunija.

  1. Vaginizmas

Vaginizmas – tai mėšlungiškas vaginos ir tarpvietės raumenų susitraukinėjimas, kuris yra nekontroliuojamas ir skausmingas. Pasitaiko, kad raumenų susitraukinėjimas toks stiprus, kad į makštį neįmanoma įvesti net tampono. Labai sunkiais vaginizmo atvejais vien mintis apie lytinius santykius gali sukelti mėšlungiškus ir labai skausmingus spazmus.

Dažniausiai vaginizmas atsiranda dėl psichologinių traumų, seksualinės prievartos arba skausmo baimės, bet kartais jis atsiranda ir dėl grybelinių infekcijų arba pogimdyminių traumų. Jei atsirado ši problema, būtinai kreipkitės į ginekologą.

  1. Endometriozė

Endometriozė – tai lėtinis susirgimas, kai į gimdos gleivinę panašus audinys išveša už gimdos ribų. Liga gali pakenkti gimdai, kiaušidėms, kiaušintakiams, šlapimo pūslei ir dubens pilvaplėvei. Skausmas lytinio akto metu – vienas iš dažniausiai paplitusių endometriozės požymių.

Be to, ši liga pasireiškia ir skausmu dubens srityje, pasikeičia mėnesinių išskyros, atsiranda skausmas tuštinantis ir tai gali baigtis net nevaisingumu. Dabar šią patologiją sėkmingai išgydoma.

  1. Vaginitas

Vaginitas – tai makšties gleivinės uždegimas, kuriam būdingos išskyros, niežulys ir skausmas. Dažniausios šios ligos priežastys yra grybelinės (kandida) ir bakterinės (trichomonozė) infekcijos.

Pagrindiniai vaginito požymiai – paraudimas, deginimo pojūtis, nemalonaus kvapo išskyros ir skausmas lytinio akto metu. Gera žinia yra ta, kad šis susirgimas lengvai išgydomas vaistais.

  1. Natūralaus lubrikanto trūkumas

Kartais sekso metu moteris jaučia atsiradusį diskomfortą arba netgi skausmą dėl natūralaus lubrikanto trūkumo – išskyrų, kurios padeda lytinį aktą daryti maloniu ir neskausmingu.

Makšties sausumas gali atsirasti dėl streso, didelio nuovargio, mažo estrogenų kiekio, o taip pat ir dėl netinkamo pasiruošimo lytiniam aktui. Išspręsti šią problemą labai lengva: būtina išsigyti specialų tepalą-lubrikatą.

  1. Lytiškai plintančios ligos

Lytiškai plintančios ligos – tai vadinamos ligos, kurios perduodamos vieno asmens kitam lytinių santykių metu. Tai grupė, kuri jungia didelį skaičių susirgimų, jų bendras požymis yra dispareunija. Dažniausias skausmas lytinio akto metu atsiranda dėl grybelinių infekcijų (kandida), lytinių organų pūslelinės, trichomonozės.

Šiuo metu daugelis lytiškai plintančių ligų yra sėkmingai gydomi medikamentais, tačiau būtina suprasti, kad jokiu būdu negalima praktikuoti nesaugų seksą su nepastoviu partneriu.

Taigi, atsiradimas tokio nemalonaus požymio, kaip skausmas lytinio akto metu, gali turėti įvairias ir skirtingas priežastis. Jei jums atsirado ši problema, tai rekomenduojame nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Šis straipsnis yra tik informacinio pobūdžio. Nesigydykite patys ir bet kuriuo atveju pasikonsultuokite su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu. Redakcija negarantuoja jokių rezultatų ir neprisiima atsakomybės už bet kokią žalą, kuri gali būti padaryta dėl straipsnyje pateiktos informacijos panaudojimo.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus