Kuo skiriasi natūralus gimdymas nuo gimdymo cezario pjūvio pagalba

Ginčai apie tai, ar gimdymas cezario pjūviu pagalba turi neigiamų pasekmių motinos ir vaiko sveikatai, vyksta keletą dešimtmečių. Nepaisant to, vis daugiau ir daugiau vaikų gimsta būtent tokiu būdu. Ar toks nėštumo sprendimas yra pavojingas? Išsiaiškinkime iš tikrųjų koks yra skirtumas tarp natūralaus gimdymo ir gimdymo cezario pjūvio pagalba.

Mikroflora

Motinos įsčiose vaikas vystosi steriliose sąlygose. Todėl pirmą mikrobų porciją jis gauna gimdymo metu. Slenkant gimdymo kanalais, esant natūraliam gimdymui, vaikas užsikrečia naudingą mikroflorą – laktobakterijomis. Pas „cezariukus“ organizme ir ant odos vyraus kitos bakterijos – stafilokokai. Statistika parodo, kad tokie vaikai labiau linkę sirgti stafilokokinėmis infekcijomis, alergija ir astma, todėl jiems reikia kartu su maisteliu vartoti probiotikus.

Dažnai maitinimo krūtimi laikotarpį tenka atidėti dėl pieno užsilaikymo ir ilgesnės moterų, kurios gimdė cezario pjūvio pagalba, reabilitacijos. Be to, joms dažnai reikia vartoti antibiotikus, kas ir priverčia atitolinti maitinimo krūtimi laikotarpį. Ir tai, savo ruoštu, nei kiek nepadeda stiprinti kūdikio imunitetą.

Žnyplės ar vakuumas?

Natūraliai gimusius vaikus taip pat laukia vienas pavojus. Dabar jau retai, bet kartais tai įvyksta: kad išimtų kūdikį iš gimdos, medikai panaudoja žnyples arba vakuumą. Retais atvejais šie instrumentai gali traumuoti vaiką, tačiau tokia rizika yra tikrai minimali, jei akušeris yra profesionalas.

Paprastai cezario pjūvis atliekamas tik pagal gydytojo nurodymus, kai natūralus gimdymas kelia grėsmę motinos arba vaiko gyvybei. Tačiau kai kurios moterys savo valia pasirenka tokį greitą ir atitinkamai neskausmingą gimdymo būdą. Bet cezario pjūvis padidina infekcijos riziką ir reikalauja ilgesnės moters reabilitacijos.

Štai kaip atliekamas cezario pjūvis

Pilvo apačioje odoje padaromas pjūvis, o po to per šį pjūvį perpjaunami visi gimdos sluoksniai. Ištraukiamas vaikas, po to placenta ir užsiuvamas kiekvienas gimdos sluoksnis ir oda.

Kaip jūs jau įsitikinote, natūralus gimdymas ir gimdymas cezario pjūvio pagalba turi keletą reikšmingų skirtumų. Kiekvienas būdas turi savo minusų ir pliusų, todėl paskirti gimdyti cezario pjūvio pagalba gali tik gydytojai, atsižvelgiant į motinos ir vaiko sveikatą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus