Patarimai

Kurioje pusėje nusidėvėjęs kulniukas ir ką tai reiškia

Avalynė gali papasakoti apie savininkę daugiau nei atrodo.

Daugelis mūsų susidūrė su situacija, kai nusidėvi mėgstamų batelių ar aulinių pakulnė. Žinoma, tuo metu norisi greičiau išspręsti problemą ir sugrąžinti porą į gyvenimą, tačiau neskubėkite bėgti į taisyklą.

Tokia avalynė saugo naudingą informaciją apie jūsų sveikatą. Pasakojame, į ką verta atkreipti dėmesį, jei jūsų kulniukai nusidėvėjo.

Kas turi įtakos pakulnės nusidėvėjimui?

Vienas iš ėjimo ar bėgimo elementų yra pronacija – pėdos statymo būdas apkrovos paskirstymui.

Pronacija dalijama į kelis tipus: neutrali, hiperpronacija ir supinacija. Žmonėms su neutralia pronacija nėra reikalo jaudintis, o štai hiperpronacija ir supinacija gali sukelti negatyvias pasekmes. Ir būtent jūsų pakulnė praneš apie problemą.

Jei pakulnė nusidėvi iš išorinės pusės…

Žingsnis prasideda nuo kulno – jis nusileidžia ant žemės pirmas. Normoje pakulnė nusidėvi tolygiai, nors nežymūs nubrūžinimai iš išorinės pusės irgi leistini. Jei pakulnė smarkiai nusitrina nuo išorinio krašto link centro, priimta laikyti, kad žmogus linkęs į per didelę supinaciją. Šis reiškinys sutinkamas retai ir būdingas aukštos kelties savininkams.

Kokios gali būti pasekmės? Žmonėms su pertekline supinacija apkrova tenka išoriniam pėdos skliautui.

Tai turi įtakos raiščių patempimui ir blauzdinio pėdos sąnario traumoms. Ne mažiau paplitusios pasekmės – pėdų skausmas ir padų fascitas. Kad išvengtumėte komplikacijų, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju ir pasirinkite teisingą avalynę su stabilia pakulne. Yra tikimybė, kad jums prireiks specialių įdėklų, kurie padės kontroliuoti pėdos judesius.

Avalynė gali papasakoti apie savininką daugiau, nei atrodo.

Jei pakulnė nusidėvi iš vidinės pusės…

Jei jūs pastebėjote, kad vidinė pakulnės pusė nudėvėta daugiau, galbūt pas jus hiperpronacija. Tai reiškia kad judėjimo metu visas krūvis tenka vidinei pėdos daliai. Per didelė pronacija – gana dažna problema. Pagrindinės jos priežastys yra išilginė plokščiapėdystė ir silpni pėdos raumenys.

Kokios gali būti pasekmės? Žmonėms su per didele pronacija žengiant į vidų pasisuka ne tik pėdos, bet ir keliai. Todėl nuo tokios eisenos smarkiai kenčia kelių sąnariai ir pačios pėdos. Taip pat dėl hiperpronacijos atsiranda kulnų ataugos. Jei pakulnės smarkiai nusitrynusios, neatidėliokite vizito pas gydytoją. Tokiu atveju būtina nešioti ortopedinę avalynę ir įdėklus, o aukštakulniai yra draudžiami.

Jei pakulnė nusidėvi tolygiai…

Pakulnės nusitrynė kulnų srityse, o išoriniai pažeidimai visai nežymūs? Tai reiškia, kad svoris pasiskirsto idealiai ir jums būdinga neutrali pronacija. Jokios grėsmės sveikatai nėra, o ir aukštakulnių atsisakyti jums tikrai neteks.

Tiesa, nustatyti pronacijos būdą galima dar vienu būdu: paprasčiausiai padėkite avalynę ant lygaus paviršiaus. Nedidelis palinkimas į išorę – per didelės supinacijos požymis, į vidų – hiperpronacijos. Jei jūs nepamatėte palinkimo, galite būti ramūs.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page