Kurioje vietoje skauda galvą? Ką reiškia skausmas skirtingose vietose

Galvą, manau, skauda kiekvienam iš mūsų. Vieniems dažniau, kitiems rečiau. Kartais mes patys esam kalti dėl galvos skausmų. Geras vakarėlis, kaip žinia, gali gerokai pagadinti…

Galvą, manau, skauda kiekvienam iš mūsų. Vieniems dažniau, kitiems rečiau. Kartais mes patys esam kalti dėl galvos skausmų. Geras vakarėlis, kaip žinia, gali gerokai pagadinti visą sekančią dieną. Bet ką daryti, kai skausmas atsiranda iš niekur? Galvos skausmas, kaip ir kitos skausmo rūšys, lyg bandytų mums pasakyti: „Ei, sustok. Man kai ko trūksta…“. Tai kas gi tas – kas kas?

  1. Staigus ir greitai stiprėjantis skausmas smilkiniuose arba viršugalvyje

Toks skausmas gąsdina labiausiai, nes jis atsiranda staiga ir labai greitai smarkėja. Jis lyg nukrenta ant mūsų iš viršaus. Į tokį skausmą būtina atkreipti dėmesį ir klausti gydytojo patarimo. Šis skausmas gali būti daugelio sveikatos problemų indikatoriumi, tarp kurių ir kraujo išsiliejimas į smegenis, kuris yra labai pavojingas žmogaus gyvybei.

  1. Skausmai po traumos

Jeigu esate patyrę galvos traumą, nepamirškite laikas nuo laiko pasitikrinti pas gydytoją. Dažnai galvos traumos nepraeina be pasekmių ir su laiku gali atsirasti dažni galvos skausmai.

  1. Galvos skausmas rytais

Jeigu atsibudę jūs jaučiate siaubingą galvos skausmą – tai aiškus ženklas nedelsiant kreiptis į gydytoją. Nacionalinio Neurologijos instituto nuomone, toks skausmas – aiškus požymis, kad yra rimtų sveikatos problemų. Tai gali būti aukštas kraujospūdis, obstrukcinės apnėjos sindromas, netgi smegenų auglys.

  1. Skausmai vienoje akyje arba aplink ją (klasterinis skausmas)

Klasterinis galvos skausmas, jis taip pat vadinamas „savižudiškas galvos skausmas“, yra toks stiprus, kad daugelis mokslininkų mano, kad tai yra pats smarkiausias skausmas, kurį gali iškęsti žmogus.

  1. Galvos skausmas, lydimas pykinimo, problemų su regėjimu

Tokiu atveju būtinai kreipkitės į gydytoją. Jeigu galvos skausmą lydi regėjimo pablogėjimas, pykinimas, dirglumas, skausmas kakle, bloga nuotaika.

Trumpa atmintinė

  • Jeigu jaučiate skausmą veido žandikaulyje arba virš akių – tai gali būti sinusitas.
  • Jeigu jums skauda pakaušį ir viršutinę kaklo dalį, problema gali būti kakle – kaklo iškrypimas, osteochondrozė.
  • Migreninis skausmas yra pulsuojantis, jaučiamas pykinimas, regėjimo pablogėjimas.
  • Jei padidėjęs kraujospūdis – galvą lyg spaustų iš visų pusių.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus