L. Linkevičius su JT atstovais aptarė Lietuvos įsitraukimą į taikos palaikymo misijas

Tolimesnį Lietuvos įsitraukimą į Jungtinių Tautų (JT) taikos palaikymo misijas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Niujorke aptarė su JT atstovais.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotojams politikos reikalams Resemary A. Di Carlo ir taikos palaikymo klausimams Jean-Pierre Lacroix ministras pristatė Lietuvos prioritetus JT.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, susitikime su R. Di Carlo aptarta būtinybė ir toliau išlaikyti konflikto Ukrainos klausimą aktyvų ne tik JT, bet ypatingai Saugumo Taryboje. Aptarta galimybės JT daugiau įsitraukti siekiant spręsti konfliktą Ukrainoje.

Taip pat kalbėta apie JT vaidmenį Sirijos taikos procese, Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo klausimus, taip pat kylančią įtampa Gazos ruože.

L. Linkevičius su J. P. Lacroix diskutavo apie vis aktyvesnį Lietuvos karių dalyvavimą JT taikos palaikymo misijose, profesionalių Lietuvos ekspertų galimybės dalyvauti taikos palaikymo misijų darbe.

Susitikimo metu L.Linkevičius ir J.P. Lacroix kalbėjosi apie JT taikos palaikymo reformą ir jos indėlį siekiant užtikrinti didesnį taikos palaikymo misijų efektyvumą.

J.P. Lacroix pažymėjo, kad Lietuvos indėlis rengiant mokymus išvykstantiems kariams būtų labai svarbus.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus