Liaukitės naudoti kontaktinius lęšius – arba galite prarasti

Kontaktiniai lęšiai ne tik padeda išspręsti regėjimo problemas, bet ir tapo madingu aksesuaru. Priešingai nei akiniai, jie patogūs ir nepastebimi, todėl žmonės vis dažniau juos naudoja.

Tačiau nuolatinis kontaktinių lęšių nešiojimas gali sukelti pavojingų akių ligų ir netgi aklumą. Tai galioja tiek daugkartiniams, tiek saugesniems vienkartiniams lęšiams.

Mikrobinis keratitas.

Daugybė mokslinių tyrimų parodė, kad kontaktiniai lęšiai gali sukelti aklumą, jeigu jie yra infekuoti Acathamoeba – amebų rūšimi, kuri dažniausiai aptinkama vandentiekio vandenyje, dulkėse, jūroje ir baseinuose.

Kai kontaktiniai lęšiai prisitvirtina prie žmogaus akies, Acanthamoeba pradeda griauti rageną, išorinį akies obuolio sluoksnį ir daugintis. Akys sudirginamos ir pradeda ašaroti, o vaizdas tampa neberyškus.

Vokai pabrinksta, atsiranda jautrumas šviesai. Acanthamoeba gali sunaikinti bet kokią rageną, bet kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės patenka į didesnės rizikos grupę, kadangi išsaugoti visišką sterilumą beveik neįmanoma.

Pavojingi ir spalvoti lęšiai, kurie gaminami su įvairiais cheminiais komponentais. Jie gali sukelti uždegimą, hipoksija, akių ir ragenos deformaciją bei infekcijas. Tai didina apakimo riziką.

Ragenos hipoksija.

Kontaktinių lęšių nešiojimas taip pat mažina akių funkcionalumą, todėl blogėja regėjimas. Be to, jie trukdo akių ir oro kontaktui, todėl atsiranda deguonies trūkumas ir nuovargis.

Pagrindiniai ragenos hipoksijos simptomai – diskomforto pojūtis, hipoksinis stresas, stiprus paraudimas ir akių sausumas.

Ilgas lęšių nešiojimas sukelia nervų paralyžių ir tolesnę medžiagų nekrozę.

Ragenos refleksas.

Dėl nuolatinio akies kontakto su svetimkūniu mažėja motorika ir užsimerkiama nepakankamai greitai. Dėl to akys nebus pakankamai apsaugotos esant pavojingai situacijai.

Konjunktyvitas.

Papiliarinis konjunktyvitas yra tiesioginė reakcija į kontaktinių lęšių nešiojimą. Jo pagrindiniai simptomai – išskyros, niežulys ir akių deginimas. Atsiradus konjunktyvitui, lęšius reikia išimti ir gerti antibiotikų kursą.

Lęšių dezinfikatoriaus sudėtinių dalių netinkamumas

Alergija į lęšių valymo skysčius yra būdinga daugeliui žmonių. Yra specialių skysčių, skirtų jautrioms akims, jie nesukelia tokios reakcijos.

Būkite atsargūs su lęšiais ir nepražiopsokite akių ligų!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus