Liberalai užsimojo prieš nėščią kolegę įžeidusius politikus: Seimo nariams gali grėsti apkalta

Valdančiųjų elgesiu pasipiktinę opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovai Seime parlamento etikos sargams siunčia pluoštą skundų – kai kuriems tautos išrinktiesiems dėl jų veiksmų ir replikų gali grėsti net apkalta.

Skundus dėl galimų daugkartinių valdančiųjų Seimo statuto pažeidimų liberalai ketina pristatė antradienį, spaudos konferencijoje.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu valdančioji dauguma parlamente po to, kai socdemai nutarė pasitraukti į opoziciją, tačiau dalis jų išėjo iš partijos ir liko daugumoje, labiau primena valdančiąją mažumą, mat ją sudaro 69 parlamentarai.

Nepaisant to, kaip teigė E. Gentvilas, opozicija yra ignoruojama.

„Liberalų sąjūdžiui įstatymų projektų pristatymui paliekama pusantros valandos per sesiją. […] Mes registravome 56 projektus šiai sesijai, tai pateikiame 4-6 klausimus“, – stebėjosi E. Gentvilas.

Be to, liberalas priminė, kad „valstiečiams“ atėjus į valdžią, buvo pakeistas Seimo statutas, numatant parlamento valdyboje opozicija gali turėti tik vieną iš penkių Seimo vicepirmininkų kėdžių.

„Valdantieji visokių manipuliacijų būdu yra užgrobę Seimo valdybą“, – rėžė E. Gentvilas.

Dėl minėtų situacijų liberalai kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK).

Gali prieiti ir iki apkaltos

Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai taip pat pranešė, kad EPK skundžia ir tris parlamentarus – „valstiečių“ frakcijos narį Povilą Urbšį, „tvarkietį“ Petrą Gražulį ir Artūrą Skardžių – kurie, liberalų įsitikinimu, savo veiksmais ir replikomis įžeidė jų nėščią kolegę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

„Buvo akivaizdžiai tyčia sąmoningai pažeminta mūsų kolegė, mūsų frakcija, tai mes kreipiamės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“, – spaudos konferencijos metu pranešė liberalė Aušrinė Armonaitė.

Praėjusią savaitę Seimo plenariniame posėdyje liberalė V. Čmilytė-Nielsen ketino pristatyti įstatymo projektą atsisakyti neriboto embrionų saugojimo pagalbiniame apvaisinime, tačiau šis projektas buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Liberalus itin papiktino valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos nario P. Urbšio prašymas.

„Asmeniškai aš prašau vieno dalyko – nu gali šitą projektą dėl embrionų pateikinėti ne moteris, kuri laukiasi vaiko“, – tąkart kalbėjo P. Urbšys.

P. Urbšiui antrino ir buvęs socdemas A. Skardžius bei P. Gražulis. Pastarasis pareiškė, kad nėščia moteris tokius įstatymo projektus turėtų registruoti atsakingiau.

Liberalai prašo EPK ne tik išsiaiškinti, ar minėti parlamentarai pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, Seimo statutą, bet ir nustatyti, ar jie galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. Pastarieji pažeidimai, jei būtų įrodyti, galėtų baigtis apkalta.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus