Į Lietuvą atkeliaus pūga – žada gausų sniegą ir šaltį

Nauja savaitė į Lietuvą pagaliau atneš žiemiškus orus. Sinoptikai perspėja, jog šalies link artėja žvarbų vėją žadantis Atlanto ciklonas. O trečiadienį jau gali ir rimčiau papūstyti, žadamas gausus sniegas. Lietuvoje savaitės pradžioje kai kur gali atšalti iki 15 laipsnių šalčio, skelbia sinoptikai.

Antradienį dieną daugelyje vakarinių rajonų pasnigs, pustys, kai kur kils pūga. Temperatūra naktį 7–12, Kuršių nerijoje 4–6, dieną 1–6 laipsniai šalčio. Žiemiškų orų per šventes nesulaukę tautiečiai šį savaitgalį džiaugėsi užšalusiais vandens telkiniais. Kas išsiruošė su meškere, kas su pačiūžomis.

Ir nors žvejai praneša, kad Vilniaus apskrityje yra ežerų, kuriuos dengia jau beveik 10-ies centimetrų storio ledas, hidrometeorologai pataria būti atsargiems ir stačia galva nepulti, įsitikinti, jog žengti ant ledo saugu. Lipti vienam žmogui galima, kuomet ledo storis ne mažesnis nei 7 centimetrų, o grupei kuomet ne mažesnis nei 12 centimetrų.

Praėjusią naktį temperatūra naktį šalyje nukrito iki 13 laipsnių šalčio, gana panašūs orai ir artimiausiomis dienomis. Tiesa, sinoptikai perspėja, kad lauke gali būti žvarbiau nei rodo termometro stulpelis.

Žadamas žvarbus iki 11 metrų per sekundę vėjas. “Dar ne toks tas baisus šaltukas – 7-12 laipsnių šalčio, kaip ir pirmadienio bei antradienio naktį, bet viską lems vėjas, jo stiprumas.

Kai naktis rami, mes nepajuntame, kad yra labai žvarbu, bet jei papučia stipresnis vėjas, mums atrodo, kad yra 24 laipsniais šaltesnis oras”, – sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

“Antradienio dieną priartės aktyvus Atlanto ciklonas ir štai tada ir sulauksime kur kas rimtesnio sniego. Snaigės pažirs vakariniame pakraštyje, vėliau ir daugelyje rajonų. Trečiadienį irgi bus sniego”, – perspėjo sinoptikas.

Žvarbų vėja ir rimtesnius kritulius pirmieji pajus pajūrio gyventojai. Atlanto ciklonas šalį kirs iš Vakarų.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus