LIFE

Liūdna merginos, kurios raumenys virsta kaulais, istorija

35 metų Olesia Raduško kenčia nuo baisios ligos – fibrodisplazijos. Visi jos audiniai ( raumenys, sausgyslės) palaipsniui virsta kaulais. Sunku kvėpuoti, savarankiškai judėti neįmanoma. Ji lyg padengta antru skeletu. Žmonės su tokia liga gyvena ne daugiau 50 metų.

Dar vaikystėje Olesiai klaidingai diagnozavo vėžį. Ją pradėjo gydyti. Darė operaciją, chemoterapiją. Daug vėliau nustatė, kad esant fibrodisplazijai ne tik operacijas, bet ir injekcijas daryti draudžiama. Bet kokia pažeidimo vieta pas Raduško ima baisiai skaudėti, o paskui kaulėti.

Tik 30-ies metų, kai Olesiai atsisakė kojos, gydytojai galėjo nustatyti teisingą diagnozę. Ligą tai įvardijo, o kaip gyventi – nepasakė. Juk iki šiol nėra sukurtos tokių pacientų gydymo sistemos. O Olesia, kaip vyriausias vaikas šeimoje, stengėsi padėti tėvams auginti jaunesniuosius brolį ir seserį.

Dabar Raduško gyvena neįgaliųjų namuose. Išmoko naudotis telefonu ir kompiuteriu, kuria eiles. Nors pastaruoju metu nėra įkvėpimo.

Deja, ligos procesas negrįžtamas. Vienintelė vieta, kur tiria fibrodisplaziją, yra Amerikos Pensilvanijos Universiteto laboratorija. Bet kol kas šis susirgimas neišgydomas.

Raduško turi svajonių, nuo kurių kaupiasi ašaros. Olesia tiesiog nori pati išsivalyti dantis, apsirengti drabužius, pasivaikščioti, pritūpti ir nuskinti gėlę.

Mes, sveiki žmonės, net nesuvokiame, kokia tai laimė – tiesiog mėgautis gyvenimu. Vertinkite kiekvieną jūsų gyvenimo dieną.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

Close