Londonas pasirengęs sumokėti Briuseliui 40 milijardų eurų už „Brexit„

Didžioji Britanija pasirengusi sumokėti Europos Sąjungai iki 40 milijardų eurų už „Brexit“, jeigu Briuselis sutiks svarstyti tokius finansinio sureguliavimo klausimus, kaip prekybos susitarimo sudarymas tariantis dėl būsimos partnerystės.

Tai šeštadienį pranešė laikraštis „The Sunday Telegraph“.

Jo duomenimis, aukšti pareigūnai Jungtinės Karalystės vyriausybėje priėjo išvadą, kad pasiūlyta suma yra vienintelis variantas, kuris leistų Londonui išeiti iš aklavietės derybose su Briuseliu. „Derybų procesas tiesiog nevyksta. Mes žinome, kad jų pozicija – 60 milijardų eurų, mes galvojame apie 30 milijardų eurų, bet priimtina suma lygi 40 milijardų eurų“, – cituoja leidinys savo šaltinį.

Referendumas dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje įvyko praėjusių metų birželio 23 d. Per jį šalies gyventojai nedidele persvara pritarė išstojimui iš Bendrijos. Jungtinė Karalystė yra pirmoji šalis narė, paliksianti ES. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) kovo 29 d. oficialiai informavo Briuselį pradedanti dvejų metų pasitraukimo iš Bendrijos procedūrą, kuri turėtų būti užbaigta iki 2019 m. kovo pabaigos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus