LSE akcininkai balsuos dėl biržos pirmininko ateities

Londono vertybinių popierių biržos (LSE) akcininkai balsuos, ar paskubinti biržos pirmininko Donaldo Braidono (Donald Brydon) pasitraukimą iš posto, kilus pykčio bangai tarp investuotojų dėl generalinio direktoriaus Ksavjero Rolė (Xavier Rolet) atsistatydinimo, paskelbė LSE grupė (London Stock Exchange Group, LSEG).

Ketvirtadienio laiške, adresuotame akcininkams, LSEG valdyba pranešė, kad neeilinis visuotinis susirinkimas įvyks Londone gruodžio 19 dieną, kuriame investuotojai balsuos, ar D. Braidonas turėtų „būti nedelsiant nušalintas iš biržos pirmininko pareigų“. Toks sprendimas priimtas po to, kai britų investuotojas „Children’s Investment Fund Management“ (TCI), valdantis daugiau nei 5 proc. LSE akcijų, pareikalavo, kad šis būtų pašalintas. TCI kaltina D. Braidoną dėl K. Rolė pasitraukimo, tvirtinama, kad generalinis direktorius buvo verčiamas atsistatydinti.

Trečiadienį Londono vertybinių popierių biržos generalinis direktorius K. Rolė nusprendė anksčiau laiko pasitraukti iš einamų pareigų. Biržų grupė, kuriai taip pat priklauso Milano vertybinių popierių birža, anksčiau skelbė, kad nuo 2009 m. pareigas einantis K. Rolė iš jų pasitrauks 2018-aisiais. Nuo to laiko investuotojai „Children’s Investment Fund“ suabejojo, ar K. Rolė pats nusprendė palikti poziciją, ar iš jos buvo išstumtas valdybos, kuriai esą nepatiko jo vadovavimo stilius. Jie taip pat pridūrė, kad norėtų, jog Rolė liktų savo poste.

LSEG paskyrė biržos vyriausiąjį finansų pareigūną Deividą Voreną (David Warren) laikinuoju generaliniu direktoriumi. D. Vorenas eis abejas minėtas pareigas, kol bus rastas K. Rolė perėmėjas.

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus