Majamyje sugriuvus naujai pastatytam pėsčiųjų viadukui žuvo keturi žmonės

Floridos mieste Majamyje ketvirtadienį sugriuvus naujai pastatytam pėsčiųjų viadukui virš didelės gatvės žuvo keturi žmonės ir buvo prispausti keli automobiliai.

Tiltas, jungęs Floridos tarptautinio universiteto pastatą su studentų miesteliu, buvo pastatytas tik prieš kelias dienas.

„Radome iki keturių aukų – keturi žuvę“, – per spaudos konferenciją sakė Majamio-Deido apygardos ugniagesių vadas Dave’as Downey (Deivas Daunis).

Vietos mero pavaduotojas Maurice’as Kempas (Morisas Kempas) sakė, kad paieškos dar nebaigtos.

„Majamio-Deido apygarda ir mūsų partnerių agentūros… karštligiškai dirbo paieškų ir gelbėjimo režimu, kad įsitikintų, kiek yra aukų ir išgelbėtų“, – M. Kempas sakė žurnalistams.

„Toliau dirbsime šiuo režimu, kol įsitikinsime, kad nėra daugiau išgyventi galėjusių aukų, ir kažkuriuo metu pereisime prie tyrimų ir atstatymo režimo, bet kol kas to nepasiekėme“, – aiškino jis.

Majamio-Deido ugniagesių ir gelbėjimo skyriaus vadovas Paulas Estopinanas (Polas Estopinanas) anksčiau sakė, kad netikėtai sugriuvus 950 tonų gelžbetoniniam tiltui buvo prispausti mažiausiai aštuoni automobiliai.

Šis viadukas buvo pastatytas tik praeitą šeštadienį, o jį atidaryti planuota 2019 metais.

Įvykio vietoje tuojau po griūties atsidūrusi Isabella Carrasco (Isabela Karasko) pasakojo televizijai CNN, kad kai kurie automobiliai buvo „visiškai sutraiškyti“ ir kad „visur buvo daugybė nuolaužų“.

Liudininkė sakė mačiusi, kaip viena moteris ištrūko iš automobilio, kuris buvo „tiesiog prignybtas“, o gelbėtojai gatvėje mėgino atgaivinti kitą žmogų.

„Visas statinys nukrito“

Sukrėstas vairuotojas Lynnellas Collinsas (Lainelas Kolinsas) sakė CNN, kad jam ruošiantis pasukti į dešinę „visas statinys tiesiog nukrito“.

„Labai susijaudinau. Išlipau iš savo mašinos, aš ir keli kiti žmonės bėgome tenai. Puolėme padėti žmonėms, kurių automobiliai buvo bent pusiau sutraiškyti ir kuriuos buvo nesunku išgelbėti“, – pasakojo jis.

L. Collinsas sakė matęs du sunkvežimius, kurie buvo „visiškai sutraiškyti“.

„Mes sukrėsti ir nuliūdę dėl tragiškų įvykių … prie FIU-Svitvoterio pėsčiųjų tilto, – sakoma Floridos tarptautinio universiteto (FIU) pareiškime. – Šiuo metu dar tęsiame gelbėjimo darbus ir renkame informaciją.“

FIU neseniai džiaugėsi pastatytu tiltu per pavojingą, judrią greitkelio atkarpą, kurioje, pasak studentų, įvykdavo avarijų.

Tiltas buvo pastatytas vos per vieną dieną, naudojant pagreitintą modulinį statybos metodą.

„Mus pribloškė tragiškas pėsčiųjų tilto sugriuvimas“, – pareiškime nurodė viena projekto partnerių „FIGG Engineering Group“.

„Visapusiškai bendradarbiausime su visais atitinkamais pareigūnais, aiškinantis, kas nutiko ir kodėl, – sakė kompanija. – Per mūsų 40 metų istoriją nieko panašaus niekada nebuvo įvykę.“

„Toliau stebiu širdį veriančią (situaciją dėl) tilto sugriuvimo FIU – labai tragiška“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).

„Daug drąsių gelbėtojų atskubėjo gelbėti gyvybių. Ačiū už jūsų drąsą. Šįvakar meldžiuosi už visus, kuriuos paveikė (ši nelaimė)”, – pridūrė jis.

Tiltai Jungtinėse Valstijose griūva retai, nors rizika dėl senstančios infrastruktūros didėja.

Šiame amžiuje daugiausiai aukų pareikalavęs panašus incidentas įvyko 2007 metais Mineapolyje Minesotoje. Tuomet sugriuvus aštuonių eismo juostų viadukui žuvo 13 žmonių.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus