Meilės Chemija: Tinkami Partneriai Turi Atitikti Vienas Kitą Pagal Tris Kriterijus

Sakoma, kad tarp įsimylėjėlių turi vykti teisinga cheminė reakcija. Ką tai reiškia? JAV psichologai žmonių santykių chemiją sutraukė iki trijų elementarių dalykų. Jeigu partneriai atitinka vienas kitą pagal šiuos tris kriterijus, tai yra didelė tikimybė, kad jų santykiai bus ilgalaikiai ir laimingi.

Surasti tinkamą partnerį bendram gyvenimui tikrai nėra lengva. Kai kurie mano, kad tai yra net visai neįmanoma. Amerikiečių psichologai gali paguosti netekusius vilties surasti sau porą: užtenka, kad su potencialiu partneriu būtumėte panašūs trimis aspektais, ir jūsų laimingiems ilgalaikiams santykiams nebus jokių kliūčių.

Psichologas ir porų terapeutas Peteris Pearsonas iš Kalifornijos porų instituto tvirtina, kad du žmones pirmiausia turi sieti tinkama chemija. Tačiau iki šiol niekas nebuvo tiksliai apibrėžęs, kas yra ta žmonių santykių chemija, todėl toks posakis skamba gana miglotai.

Po kelis dešimtmečius trukusio darbo su poromis Pearsonas pagaliau gali įvardyti tą mistinę žmonių santykių chemiją ir nurodyti tris dalykus, kurie iš tikrųjų sujungia du asmenis.

Trys „aš“ būsenosPagal transakcijų analizę, kuri pagrįsta Sigmundo Freudo psichoanalizės teorija, svarbiausi yra tokie trys punktai:1. TėvaiKas jums buvo įdiegta?2. Vaikas

Kaip jūs jaučiatės?

3. Suaugęs žmogus

Ko jūs išmokote?

Jeigu potencialūs partneriai atitinka vienas kitą pagal šiuos tris lygmenis, tai jie apskritai tinka vienas kitam. Pearsonas papildė šiuos tris punktus paprastais klausimais, pagal kuriuos galima nustatyti, kokiose srityje ar lygmenyse vienas žmogus atitinka arba neatitinka kito.

1. Tėvai

Ar jie turi tą pačią vertybių sistemą ir išpažįsta panašų tikėjimą?

2. Vaikas

Ar jums smagu būti drauge? Ar sugebate vienodai spontaniškai reaguoti? Ar partneris jums atrodo patrauklus? Ar jūs mėgstate kuo nors užsiimti drauge (pavyzdžiui, keliauti ar leisti laisvalaikį)?

3. Suaugęs žmogus

Ar jūs laikote vienas kitą protingu? Ar galite kartu analizuoti ir spręsti problemas? Ar siekiate bendrų tikslų?

Neišsigąskite: retais atvejais poros 100 procentų sutampa pagal visus tris punktus. Kuo daugiau partneriai turės bendrumų, tuo didesnė tikimybė, kad jie vienas kitą pasirinko teisingai.

Šiuos tris punktus, anot Pearsono, sustiprina arba susilpnina dar vienas svarbus veiksnys – jausmai. Nėra prasmės ieškoti gyvenimo partnerio pagal tuos tris kriterijus, jeigu širdis tyli ir nejaučiate jokio potraukio. Tik meilė yra svarbiausia. O kad ji nebūtų akla, galima pasitelkti į pagalbą psichologiją.

Mažas testas: atsakykite į klausimą

Kad sužinotumėte, ko verta jūsų partnerystė, Pearsonas siūlo atlikti nedidelį testą. Įsivaizduokite, kad su savo partneriu gyvenate kartu. Jis turi išvykti kelioms dienoms į komandiruotę. Jūs pastebite, kad partneris pamiršo pasiimti į kelionę savo mėgstamą pagalvėlę (šalį ar kokį kitą brangų daiktą, kurio tikrai pasiges ir susinervins).

Kokie jausmai jus apima? Gal jūs susinervinate, kad reikia padėti tą daiktą į vietą? Ar prisimenate gražius momentus, kurie susiję su tuo daiktu? Ar įsivaizduojate, kaip partneris pasigenda mėgstamo daikto, ir suprantate jo susierzinimą? Gal svarstote, kaip jis dabar jaučiasi?

Pearsonas tikina, kad nuoširdus atsakymas į šį klausimą gali labai daug atskleisti apie jūsų ryšį su partneriu.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus