Mokytoja apibarė vaiką prie mamos. Kokias pasekmes tai sukels?

Šiandien paėmiau Saulių iš mokyklos. Kol laukiau, nugirdau pokalbį – kažkokios mergaitės mama bendravo su mokytoja. Mergaitė tuo metu lėtai rengėsi netoliese.

Mokytoja buvo nepatenkinta mergaite. Blaškosi, matematikos nemėgsta, rašiklius pameta, visąlaik šokinėja, kiek galima šokinėti, čia juk mokykla, o ne vaikų darželis.

Mama klausėsi mokytojos ir deginančiu žvilgsniu žiūrėjo į dukterį.

– Ar girdi? Arina, tu girdi? Ateik pas mus?

Arina tuo metu bandė užsitempti violetinį kombinezoną. Po to ji ilgai kovojo su kepure, šaliku, kuprinės petnešomis ir galiausiai nenoromis priėjo arčiau.

– Tu supratai, apie ką mes kalbėjome? Tu blogai elgiesi. Man teks apie viską papasakoti tėčiui.

Mergaitė tylėdama tyrinėjo savo batus. Jie buvo violetiniai, kaip ir kombinezonas.

– Tėtis gali ateiti į mokyklą, aš pati jam viską papasakosiu,-pastebėjo mokytoja.

– Puiku! Arina, tu girdi? Rytoj tėtis ateis į mokyklą! – pergalingai užbaigė mama.

Arina toliau tęsė batų tyrinėjimą. Ji stovėjo priešais motiną ir mokytoją – viena. Jos – dviese, iš kitos pusės. Priešais. Baltieji prieš raudonuosius. Arba atvirkščiai.

Ir štai ką aš galvoju. Žinoma aš ne psichologas. Šioje konkrečioje situacijoje aš išvis niekas. Aš nepažįstu nei mamos, nei mergaitės, nei mokytojos. Nei tuo labiau mergaitės tėčio, kurį susiruošė rytoj atvaryti į mokyklą.

Tačiau aš žinau viena.

Tuo momentu, kai tu susivieniji su kažkuo prieš savo vaiką. Nors minutei, nors dėl smulkmenų, nors ir dėl teisingos priežasties. Tuo momentu tu jį – vaiką – prarandi.

Negalima žaisti priešingoje pusėje. Niekada. Net jei vaikas tūkstantį kartų neteisus. Jeigu jūs vienoje pusėje – tai jūsų bendra problema. Ir jūs kartu ją spręsite. Kitaip jis liks vienas.

Visa, ko reikia tokiu momentu – stoti į vaiko pusę. Net paprasčiausiai fiziškai. Žengti žingsnį ir perkelti savo nepatenkintą kūną į kitą pusę. Atsistoti kartu. Ne priešais – kartu.

Viskas!

Mes kartu. Taip, Hiustone, pas mus problema. Mes pametame tušinukus ir nemėgstam matematikos. Ir šokinėjam. Hiustone, tu Hiustonas ar arklys ristūnas, na kiek gi galima šokinėti?

Bet mes – kartu.

šaltinis yaboltushka.ru

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus