Muitinės kriminalistai Kaune aptiko senovinių ginklų arsenalą

Darydami kratą bute Kaune muitinės kriminalistai aptiko senovinių ginklų arsenalą.

Trečiadienį Kauno centre esančiame daugiabutyje atlikę kratą, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai viename iš ten esančių butų aptiko daugiau nei 80 senovinių šaltųjų ir šaunamųjų ginklų.

Pirminiais duomenimis, aptikta pistoletų kulkosvaidžių MP34, StG44, vokiškas karabinas Mauser 98k, vokiškų, prancūziškų, šveicariškų, rusiškų, suomiškų ir kt. šalių durtuvų, durklų, peilių. Taip pat kalavijų, kardų, turkiškas jataganas ir japoniškas peilis.

Pas buto savininką muitinės kriminalistai apsilankė, kai patikrinus jam adresuotą pašto siuntą iš Slovėnijos, šioje rasta sovietinio pistoleto kulkosvaidžio PPŠ spyna. Pastaroji laikoma pagrindine A kategorijos automatinio ginklo dalimi, o leidimai įsivežti tokius ginklus civiliniams asmenims neišduodami.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ginklų kontrabandos, kauniečiui gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Buto šeimininkas A. M. tvirtino, kad šaunamieji ginklai deaktyvuoti. Vyras sakė jau keliolika metų kolekcionuojantis, perkantis, parduodantis, besikeičiantis senoviniais šaltaisiais ir šaunamaisiais ginklais.

Visi sulaikyti ginklai perduoti Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistams įvertinti, bus tikrinamas jų įsigijimo ar galimos prekybos jais teisėtumas.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus