Muitininkas sulaikė nusikaltėlį su plastikinių butelių krūva

Kai kurie žmonės dėl pinigų yra pasirengę viskam. Pavyzdžiui, brakonieriai ir kontrabandininkai kasmet išžudo daugybę retų gyvūnų ir iš jų griaučių uždirba nemažus pinigus.

Laimei, kartais jų nelegalius veiksmus pavyksta sustabdyti. Prieš kurį laiką Indonezijos muitininkams pavyko sulaikyti žmogų, vos nepražudžiusį 24 nykstančios rūšies papūgų!

Kaip paaiškėjo, kontrabandininkas bandė kirsti sieną su paprastų plastikinių butelių kroviniu. Pareigūnui nusprendus vieną jų apžiūrėti, butelyje buvo aptikta gyva būtybė.

Kiekviename nusikaltėlio butelyje buvo po papūgą. Paukščiai buvo surišti taip, kad negalėtų judėti ir skleisti garsų.

Dėl siaubingų laikymo sąlygų paukščių būklė buvo kritinė. Išlaisvinti paukščiai buvo skubiai perduoti veterinarams.

Mažosios geltonkuodės kakadu, kurias nusikaltėlis bandė išgabenti iš šalies, yra itin populiarūs augintiniai. Juodojoje rinkoje jie parduodami mažiausiai po 650 svarų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasaulyje liko ne daugiau nei septyni tūkstančiai tokių papūgų. Šie protingi paukščiai nemoka kalbėti, tačiau moka šokti ir yra labai prieraišūs. Deja, ši rūšis lėtai dauginasi, o dėl brakonierių veiksmų jų gali visai nelikti.

Netgi šiandien lengvų pinigų mėgėjai medžioja retus Indonezijos paukščius. Maždaug 40 procentų jų sumedžiotų paukščių žūsta dėl siaubingų gabenimo sąlygų, tačiau brakonierių tai nestabdo. O juodoji rinka reikalauja vis daugiau gyvų prekių!

Ar jus taip pat sukrėtė ši istorija? Pasidalink savo nuomone komentaruose!

šaltinis www.vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus