Naujas D. Trumpo išpuolis prieš žiniasklaidą nepatiko Davoso auditorijai

JAV prezidentui Donaldui Trumpui penktadienį Davoso ekonomikos forume pakartotinai užsipuolus žiniasklaidą, kurią jis vadino „pagiežinga“ ir kaltino „melagingų“ žinių skelbimu, salėje pasigirdo nepritariantys balsai.

„Kaip su verslininku spauda su manimi visada elgėsi tikrai gerai … Šito nebuvo, kol netapau politiku, (o dabar) supratau, kokia kokti, kokia nedora, kokia pagiežinga, kokia melaginga gali būti spauda“, – pasakė D. Trumpas ir sukėlė daugelio salėje esančių delegatų nepasitenkinimą.

Kai kurie iš maždaug 1,5 tūkst. Pasaulio ekonomikos forumo delegatų sausakimšoje konferencijų salėje ėmė nepatenkinti šaukti. Kitiems tai pasirodė juokinga.

Minėti komentarai buvo pareikšti atsakinėjant į klausimus po kitais atžvilgiais taikinamosios D. Trumpo kalbos verslo pasauliui.

Anksčiau, atvykęs į centrą ir kalbėdamasis su žurnalistais, D. Trumpas „netikromis naujienomis“ pavadino skandalingą laikraščio „The New York Times“ straipsnį apie jį.

Laikraštis citavo keturis anoniminius šaltinius, tvirtinusius, kad D. Trumpas pernai įsakė atleisti jo kampanijos ryšius su Rusija tiriantį specialųjį prokurorą Robertą Muellerį, bet paskui turėjo nusileisti, nes atsistatydinti pagrasino Baltųjų rūmų teisininkas Donaldas F. McGahnas.

Dvi demonstrantės baltais trikotažiniais marškinėliais tyliai protestavo prieš D. Trumpą vestibiulyje prie salės, kurioje jis sakė kalbą.

„Paklausykit jo, demaskuoja melagingas naujienas. Būtent tą jis ir daro“, – sakė viena protestuotojų, Kolumbijos universiteto profesorė Anya Schiffrin. Ant garsaus JAV ekonomisto Josepho Stiglitzo žmonos marškinėlių buvo užrašytas šūkis „Ne mano prezidentas“.

Kita demonstrantė, Sasha Kramer, vilkėjo marškinėlius su užrašu „Palaikykite Haitį“. Tai viena iš šalių, kurios, kaip pranešama, neseniai buvo tapusios vulgarių D. Trumpo komentarų taikiniu.

„Manau, kad šis forumas kalba apie dialogą, (bet) negalvoju, kad gavome dialogo su prezidentu Trumpu galimybę“, – naujienų agentūrai AFP sakė S. Kramer.

„Palaikau draugus ir kolegas Haityje, kuriuos labai įžeidė neapykantos kupini ir rasistiniai jo pareiškimai“, – pridūrė ji.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus