Idomybes

Nebenoriu būti nemokama anūkų aukle! Nusibodo

Neseniai man teko išeiti į pensiją. Džiaugiausi atsiradus laiko užtarnautam poilsiui, užsiėmiau savo reikalais ir laikas nuo laiko sėdėdavau su anūke. Mane tai absoliučiai tenkino, juk stebėti, kaip auga vaikas – didelė laimė.

Tačiau laikas bėgo… Užėjo kalba apie tai, kad marti nori grįžti iš dekreto. Ir viskas būtų nieko, tik prasidėjo begalinės užuominos, kad sėdėti su vaiku teks močiutei, tai yra man.

Jie su sūnumi visą laiką skundėsi, kaip sunku rasti auklę ar darželį, kiek daug lėšų viskam reikia. Uošviams patikėti vaiko nebuvo galima, kadangi jie dar dirbo ir paprasčiausiai neturėjo laiko.

Aš mačiau, kur linksta vaikai, tačiau apsimečiau, kad nesuprantu užuominų.

Viskas todėl, kad suvokiau atsakomybės ir krūvio mastus. Man jau norėjosi skirti laiko sau, o ne plušėti aukle. Tačiau marti visgi nusprendė grįžti į darbą ir jie atvirai ėmė manęs prašyti. Tikino, kad tai laikina ir jie labai greitai kažkaip išspręs klausimą.

Man buvo nepatogu atsakyti, aš juk močiutė. Todėl sutikau padėti. Tik štai galiausiai vaiką visiškai pilnai numetė man…

Metus sėdėjau su mažyle diena iš dienos, juk jauni tėvai visą laiką buvo išsikankinę ir užsiėmę. Jie nė negalvojo apie tai, kad kelia man diskomfortą. Galiausiai nebespėjau gyventi dėl savęs.

Visas mano laikas ir jėgos buvo nukreipti anūkės auklėjimui.

Niekas nekreipė dėmesio į tai, kad aš turiu savo gyvenimą, vyrą, draugus, pomėgius. Visi priėmė mane kaip žmogų, ant kurio galima užkarti visus įsipareigojimus ir aš tai priimsiu kaip malonumą. Bet ne, brangieji mano!

Aš pati užauginau savo vaikus ir neprašiau niekieno pagalbos. Tai kodėl aš dabar prižiūriu ir jų vaikus?

Galų gale jie atidavė anūkę į darželį. Tačiau tuo pačiu mane „nudžiugino“, kad laukiasi antro vaiko…

Aš, žinoma, laiminga dėl jų, tačiau iškart įspėjau – kategoriškai atsisakiau būti jų vaikų aukle.

Aš nusiteikusi išlaikyti sveiką distanciją ir turėti asmeninį gyvenimą, juk aš irgi gyvas žmogus, kuriam reikia poilsio, vystymosi ir pramogų.

O jūs „numesdavote“ savo vaikus močiutėms ir seneliams? O galbūt jūsų vaikai viską daro patys?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page