Nepaisant protestų, Lenkijoje karūnuotas Europos „Misteris gėjus“

Šeštadienį Lenkijos vakariniame Poznanės mieste įvyko konkurso Europos „Misteris gėjus“ finalas, kuris buvo surengtas konservatyvioje katalikiškoje Lenkijoje, kur daugelis nepripažįsta homoseksualizmo.

„Tikiuosi, kad tai padės mums kovojant už tokias pačias teises, kurios užtikrinamos likusioje Europoje“, – agentūrai AFP sakė konkurso organizatorius Pawelas Zabilski (Pavelas Zabilskis).

Europos „Misteriu gėjumi“ tapo trisdešimtmetis Vokietijos atstovas Enrique Doleschy (Enrikė Doleši), įveikęs šešis konkurentus. Jo nuomone, tokie renginiai bus reikalingi tol, kol gėjai susidurs su nepagarba ir negalės būti savimi.

„Kol egzistuos bent vienas taip besijaučiantis žmogus, mums reikės tokių konkursų, kad atskleistume geriausią žmonių pusę ir priverstume juos, paskatintume juos būti geresnius vienas kitam“, – sakė jis.

Konkurso proga buvo surengtas ir paradas, sulaukęs kelių šimtų protestuotojų dėmesio.

„Neteisinga LGBT atstovams suteikti privilegijų ar iškelti juos iki šeimų lygio, – sakė vienas iš protestuotojų Maciejus Wiewiorka (Macejus Veviorka). – Suteikti teisę įsivaikinti šiems išsigimėliams yra absurdiška ir to neturėtų būti.“

Tos pačios lyties poros negali tuoktis ar įsivaikinti Lenkijoje. 70 proc. lenkų mano, kad homoseksualūs santykiai yra nepriimtini.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus