Nėščią lietuvę ir jos vyrą indą užpuolę Kauno ereliai sulaukė naujo teismo verdikto

Praėjusį kovą visa Lietuva išgirdo apie pasibaisėtiną dviejų Kauno erelių – Luko Bukausko ir Pauliaus Elijošiaus – elgesį, kai jaunuoliai prekybos centre užsipuolė nėščią lietuvę ir indą jos gyvenimo draugą; dvasios degradaciją pademonstravusių kauniečių elgesys buvo nufilmuotas, o patys vaikinai, sulaukę viešo pasmerkimo, buvo nuteisti dėl viešosios tvarkos trikdymo. Tačiau nukentėjusi šeima apskundė tokį nuosprendį, teigdama, kad užpuolikai dar ir kurstė rasinę neapykantą, todėl jiems turėtų būti skirtos griežtesnės bausmės. Kauno apygardos teismas šią savaitę tokį skundą iš dalies patenkino ir konstatavo, kad lietuviai išties skatino rasinę neapykantą, vydami tamsiaodį indą iš Lietuvos.

Per visą Lietuvą nuskambėjusi istorija įvyko šių metų kovo 12 d., apie 19 val. 45 min., Kaune, kai P. Elijošius ir L. Bukauskas prekybos centre ėmė demonstratyviai, stebint kitiems žmonėms, piktybiškai tyčiotis iš aštuntą mėnesį nėščios moters ir iš Indijos kilusio jos vyro. „Uždarysim tave į bagažinę ir tavęs laukia Strazdauskaitės likimas“, – moteriai susidorojimu grasino jauni ereliai, primindami liūdno likimo sulaukusios Ievos Strazdauskaitės istoriją, vykusią tuo metu.

Vėliau nusikaltėliai prie poros priekabiauti ėmė automobilių stovėjimo aikštelėje, o jų veiksmai buvo nufilmuoti bei paplito po visą lietuvišką internetą – jauni kauniečiai vyrą vadino negru, asilu ir kitais necenzūriniais epitetais, liepė vykti iš Lietuvos, grasino išsitraukti ginklą ir rodė nuogą užpakalį, o nėščią moterį apspardė ir sumušė.

Kauno apylinkės teismas dar gegužės 9 d. nuteisė abu vaikinus už viešosios tvarkos trikdymą – P. Elijošiui buvo skirta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė ir 120 valandų viešųjų darbų, L. Bukauskui – analogiška bausmė. Tačiau nukentėjusi šeima apskundė tokį nuosprendį, prašydami nukentėjusiosios nėštumą pripažinti kaip vaikinų kaltę sunkinančią aplinkybę, o taip pat pripažinti kaltais ir dėl rasinės neapykantos kurstymo.

Anot nukentėjusiųjų, vien iš paviešinto įrašo matyti, kad L. Bukauskas ir P. Elijošius indą užsipuolė būtent dėl jo odos spalvos, be to, ragino išvykti iš Lietuvos, grasindami susidorojimu. Nukentėjusi šeima taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad, nors jauni Kauno ereliai dėjosi nepastebėję, jog užsipulta moteris yra nėščia, kiekvienam buvo akivaizdu dėl aštuntą mėnesį nėščios lietuvės padėties, be to, tai jiems pasakė ir prekybos centro kasininkė, liepusi ramintis.

Nukentėjusi šeima taip pat pažymėjo, kad L. Bukauskas ir P. Elijošius jau buvo bausti ir ne kartą nusižengė įstatymams, tačiau ir toliau nusikalsta, tad mažai tikėtina, kad tokios švelnios bausmės taps jiems pamoka.

Nukentėjusiųjų skundą išnagrinėjęs ir šią savaitę savo verdiktą paskelbęs Kauno apygardos teismas konstatavo, kad išties L. Bukauskas ir P. Elijošius negalėjo nesuprasti, kad užsipuolė nėščią moterį, juolab, kai tai jiems buvo netgi tiesiai šviesiai pasakyta. Lygiai taip pat, konstatavo teisėjų kolegija, negalima nesutikti, kad tamsiaodis buvo užsipultas būtent dėl savo odos spalvos – netgi šio išpuolio liudytojai teigė, kad jauni vaikinai neturėjo kitos priežasties užsipulti kitatautį.

Šią savaitę priimtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu L. Bukauskas ir P. Elijošius buvo pripažinti kaltais ne tik dėl viešosios tvarkos trikdymo, bet ir dėl rasinės neapykantos kurstymo, tačiau bausmės dėl to padidėjo nežymiai – abu vaikinai vis dar turės atidirbti po 120 valandų viešųjų darbų, tuo tarpu pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė P. Elijošiui buvo padidinta iki dvejų metų, o L. Bukauskui – iki 1 metų 8 mėnesių.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus