Nuo policijos besislapstantį atlikėjos O. Pikul-Jasaitienės brolį vejasi naujos bėdos

Nuo rugpjūčio pabaigos nuo teisėsaugos besislapstantis garsios atlikėjos Oksanos Pikul-Jasaitienės brolis Jonas Baronas (gim. 1995 m.) gal kuriam laikui ir išvengė nemalonumų, kurie gresia už ginklo panaudojimą viešoje vietoje, tačiau per šį laiką vaikinas sulaukė naujų bėdų – teismas peržvelgia senas bylas ir svarsto, ar nereikėtų J. Baronui pakeisti jau paskirtos nuobaudos, Alfa.lt žiniomis, į teismą galėjo būti kreiptasi ir dėl bėglio skolų.

Nuo policijos besislapstantis J. Baronas greičiausiai tik pats sau kasa duobę – jaunam, bet ne kartą reikalų su policija turėjusiam vaikinui vis tiek teks pasiaiškinti dėl praėjusį rugpjūtį Vilniuje įvykusio incidento, kai kavinėje buvo panaudotas šaunamasis ginklas, tuo tarpu Vilniaus miesto apylinkės teismas dar kartą atvertė jau prieš metus išnagrinėtą J. Baronui iškeltą bylą. 2016 m. spalio 18 d. J. Baronas buvo nubaustas 20 parų arešto už tai, kad tų pačių metų rugpjūtį neblaivus sostinėje vairavo automobilį „Mercedes-Benz“, nors jau prieš tai buvo baustas už tokį patį KET pažeidimą.

Šią bylą pastarosiomis dienomis dar kartą atvertė teisėjas Olegas Zaicevas, šį kartą ne nagrinėjantis pažeidimo aplinkybes, bet sprendžiantis klausimą dėl nuobaudos pakeitimo. Alfa.lt žiniomis, 20 parų arešto bausmė gali būti pakeista į griežtesnę dėl bausmės nevykdymo.

Vilniaus miesto apylinkės teismo tvarkaraščiuose figūruoja ir kita byla, kurioje šmėžuoja J. Barono pavardė, – iš šio asmens viena daugiabučių namų savininkų bendrija prašė priteisti skolas, atsiradusias iš piniginių reikalavimų. Tačiau nenurodoma asmens gimimo data, todėl nėra aišku, ar minimas skolininkas – tikrai O. Pikul-Jasaitienės brolis.

Šūviais pasibaigęs konfliktas, po kurio J. Baronas ėmė slapstytis, įvyko šių metų rupgjūčio 21 d., kai Vilniuje, Antakalnio gatvėje, kavinėje „Charlie“, tarp kelių asmenų kilo ginčas, o nuo žodžių galiausiai buvo pereita prie veiksmų. Paradoksalu, tačiau labiausiai nuo santykių aiškinimosi ginklu nukentėjo ne juos besiaiškinusios pusės, o pašalinė restorane vakarieniavusi mergina, kuriai buvo peršauta koja. Operatyviai prisistačius policijai, buvo sulaikyti keturi asmenys, rastas pistoletas TT.

Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas po šio incidento surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad buvo vykdomas tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti. Anot S. Gago, konflikto metu buvo paleisti keturi šūviai, galiausiai paaiškėjo, kad per šaudynes nukentėjo ir vienas konflikto dalyvis, buvo sulaikyti keturi įtariamieji. Anot S. Gago, sulaikius šiuos asmenis, buvo atliktos kratos, kurių metu rasta padirbtų pinigų, narkotinių medžiagų – maždaug 65 gramai kokaino, taip pat kanapių.

„Sulaikyti asmenys yra iš tiesų spalvingos asmenybės, policija su jais susidūrusi ir anksčiau. Jie – teisti, kas už vagystes, kas už sukčiavimą, kas už turto prievartavimą“, – sakė S. Gagas.

Alfa.lt pasiteiravus Vilniaus apskrities VPK, kaip vykdoma J. Barono paieška ir ar ieškomas bėglys dar nėra rastas, informacijos nebuvo suteikta – anot Vilniaus apskrities VPK komunikacijos specialisto Pauliaus Radvilavičiaus, ši jautri informacija šiuo metu yra tik tyrėjų ir paties J. Barono reikalas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus