Paaiškėjo 2024 ir 2028 metų olimpinių žaidynių šeimininkės

2024 metų vasaros olimpinės žaidynės vyks Paryžiuje (Prancūzija), o 2028 metų – Los Andžele (JAV). Tai paaiškėjo antradienį, kai Los Andželas nusprendė oficialiai kandidatuoti surengti 2028 metų žaidynes, praneša „Reuters“.

Los Andželas ir Paryžius buvo du vieninteliai kandidatai surengti 2024 metų žaidynes. Po Los Andželo oficialaus apsisprendimo, Prancūzijos sostinei atiteko teisė rengti 2024 metų olimpines žaidynes.

„Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) sveikina Los Andželo olimpinį ir parolimpinį komitetus su tokiu sprendimu“, – pranešime teigė IOC prezidentas Tomas Bachas (Thomas Bach).

Sprendimas oficialiai turėtų būti ratifikuotas IOC posėdyje Peru rugsėjo mėnesį.

Los Andželas ir Paryžius prisijungs prie Londono (Didžioji Britanija) ir taps trimis miestais, kuriuose moderniosios žiemos arba vasaros olimpinės žaidynės vyks trečiąjį kartą.

„Didžiuojuosi pranešdamas, kad olimpinės žaidynės grįžta į JAV“, – sakė Los Andželo meras Erikas Garketis (Eric Garcetti).

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sveikimą atsiuntė iš Baltųjų Rūmų.

„Esu įsitikinęs, kad vasaros olimpinės žaidynės Los Andžele sujungs olimpinį idealizmą ir amerikietišką dvasią. Lauksime šių žaidynių“, – sakė D. Trampas.

Eltos korespondentas  Dominykas Genevičius

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus