Idomybes

Paprastas kaimo gyventojas pasistatė namą iš stiklinių butelių

Kartais neįprasto dizaino sprendimai paverčia sklypą traukos vieta. Taip nutiko ir su Vladimiro namu. Sužinojome neįprasto šio žmogaus būsto istoriją.

Vladimiras  seniai įsigijo sklypą, tačiau namo kūrimas užtruko 20 metų. Esmė tame, kad paprastas elektrikas nenorėjo užsiimti įprasta statyba. Kad sutaupytų ir išsiskirtų iš kooperatyvo kaimynų, jis pradėjo statytis būstą iš stiklinių butelių.

Tokia technologija egzistuoja nuo 1902 metų ir plačiai paplitusi JAV. Amerikiečiai statyboje naudoja visus butelius, kas daro namus ryškesnius. O štai Vladimiras nusprendė kolekcionuoti tik butelius nuo „Tarybinio šampano“. Dabar jo namas maloniai persilieja žaliu stiklu.

Idėjos etape vyrą palaikė tik sutuoktinė Liudmila. Vladimiras dalijasi: „Viską pats sugalvojau, sukūriau technologiją. Mano bute susidarė krūva iš beveik 200 projekto eskizų. Kai parodžiau juos savo cecho bičiuliams, tie juokėsi, esą, nustok išsigalvoti ir statyk geriau iš plytų.“

O štai sodo kaimynai palaipsniui įsitraukė ir laikė Vladimiro projektą savotiška šių vietų įžymybe. Jie žinojo, kad vyrui reikia butelių, todėl stengėsi sunešti savo stiklo tarą prie jo kiemo.

Viso išėjo 8000 šampano butelių.

Pasak vyriškio, dėl medžiagos jis apsisprendė dar ilgai iki tol, kol gavo 5 arų sklypą Zaporožėje. Jis laikė butelius savo namuose, kas ilgai baugino jo žmoną. Tačiau su laiku ji suprato visą vyro užmojo vertę ir taip pat panoro perduoti vaikams neįprastą palikimą.

Liudmila sako: „Aš palaikiau vyrą: visus butelius plovėme kartu su anūke ir marčia. O kai reikėjo, tai ir kibirus su cementu nešiojau į antrą aukštą. Prie pagrindinio darbo vyras neprileisdavo, tačiau visus
pagalbinius aš dariau“.

Moteris dalyvavo visų neįprastų namo elementų projektavime: jame yra savo rankomis padarytas liftas į antrą aukštą, sauna, atviras baseinas. Visa tai irgi padaryta iš „Tarybinio šampano“ butelių.

Šeima dažnai leidžia laiką neįprastame name. Jis pilnai persismelkė šeimos atmosfera. O Vladimiras toliau didžiuojasi neįprastu savo namu, apie kurį dabar žino visa Ukraina. O ir visas pasaulis.

Prieš kurį laiką vyrui siūlė perpirkti namą ir sklypą. Už pastatą ir visus kitus statinius jam siūlė 100000 grivenų. Tačiau Vladimiras atsisakė. Kreatyvus šeimos lizdas jam ir jo artimiesiems žymiai svarbesnis už šiuos pinigus.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page