Pareigas pradėjo eiti pirmoji Londono vyskupė moteris

Sarah Mullally (Sara Malali) šeštadienį pradėjo eiti pirmosios Londono vyskupės moters pareigas ir tapo trečiuoju aukščiausias pareigas Anglikonų Bažnyčioje einančiu dvasininku.

S. Mullally tapo 133-ąja Londono vyskupe Šv. Pauliaus katedroje Tarptautinę slaugių dieną. Verta paminėti, kad anksčiau naujoji vyskupė dirbo slauge. Pagal tradiciją S. Mullally per ceremoniją tris kartus pabeldė į katedros didžiąsias vakarines duris pastoriaus lazda.

Dabar ji yra viena iš trijų aukščiausio rango Bažnyčios dvasininkų kartu su Kenterberio ir Jorko arkivyskupais.

Sakydama savo pamokslą naujoji vyskupė kalbėjo apie iššūkius, su kuriais susiduria Londonas, įskaitant ir augantį smurto ir nusikalstamumo mastą. Ji taip pat minėjo ir istorinius seksualinio išnaudojimo Bažnyčioje atvejus.

„Privalome kalbėti už visą Londoną, kovoti su smurtu ir nusikalstamumu, dėl ko motinos yra priverstos plauti nuo šaligatvio savo vaikų kraują, – sakė dvasininkė. – Argi gali būti baisesnis vaizdas ir garsesnis raginimas imtis veiksmų visiems, kas myli šį miestą ir kas tiki, kad jo laukia geresnė ateities?“

Anglikonų Bažnyčios Visuotinis Sinodas 2014 metais pritarė istorinei reformai, leidžiančiai moterims tapti vyskupėmis. Pirmoji moteris į šias pareigas buvo paskirta 2015 metų sausį.

Kunigėmis moterys Anglijoje gali tapti nuo 1992 metų. Dabar moterys sudaro trečdalį dvasininkijos šalyje.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus