Pareigūnai kreipėsi į dronus turinčius lietuvius: nebebus taip, kaip anksčiau

Nemažai diskusijų kilo visame pasaulyje išpopuliarėjus bepilotėms skraidyklėms. Lietuviai neatsiliko ir greitai jau ne vienas ją naudojo asmeninėms reikmėms. Pagrindinis tokių diskusijų klausimas buvo, kaip užtikrinti saugumą oro erdvėje.

Būtent todėl buvo nuspręsta tai apriboti nauju įstatymu „Prievartos prieš bepiločius orlaivius panaudojimo tvarkos aprašas“. Jis įsigalios nuo 2018 m. sausio 1 d. Iki naujų metų ir įstatymo įsigaliojimo likus dviem savaitėms, Valstybės sienos apsaugos tarnyba apie tai priminė lietuviams. „33 – tiek įtartinų dronų skrydžių šiemet fiksavo pasieniečiai.

Taip galėjo būti žvalgomas pasienio ruožas ir įvairi sienos apsaugos infrastruktūra, sekami #VSAT patrulių judėjimo maršrutai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioja mūsų tarnybai svarbus dokumentas – Prievartos prieš bepiločius orlaivius panaudojimo tvarkos aprašas. Jame nustatyti VSAT pareigūnų veiksmai, kuomet prieš neatpažintas skraidykles ar jų valdytojus bus galima panaudoti specialią įrangą ir šaunamuosius ginklus.

Ir dar! Pasieniečiai jau testuoja technines priemones, skirtas dronams neutralizuoti“, – rašė tarnybos atstovai socialinio tinklo paskyroje.

33 – tiek įtartinų dronų skrydžių šiemet fiksavo pasieniečiai. Taip galėjo būti žvalgomas pasienio ruožas ir įvairi…

Posted by Valstybės sienos apsaugos tarnyba on Dienstag, 12. Dezember 2017

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus