Pasakė, kas gali apsaugoti nuo mirtinos ligos

Maistas gali būti ne tik skanus, bet ir naudingas. Skelbiami maisto produktai, kurie gali padėti išvalyti jūsų plaučius. Tai itin svarbu užkietėjusiems rūkaliams bei tiems, kurie skundžiasi sutrikusia plaučių veikla, dusuliu, astma. Prevenciškai vartojami žemiau pateikti maisto produktai gali užkirsti kelią net vėžiui.

Labai svarbu, kad vienas svarbiausių mūsų organų būtų švarus. Padėti gali natūralios priemonės. Imkitės jau dabar.

Česnakas

Ši nedidelė prieskoninė daržovė turi daug naudingų savybių, gerinančių sveikatą. Nepaisant to, jog česnakas kovoja su įvairiomis infekcijomis, sumažina uždegimų riziką, jis taip pat saugo nuo plaučių vėžio.

Imbieras

Dėka visų priešuždegiminių savybių, imbieru pagardinę patiekalus padėsite iš savo organizmo pašalinti toksinus ir išvalyti kvėpavimo organus. Dar vienas imbiero vartojimo būdas – imbiero šaknies arbata su citrina.

Ciberžolė

Ciberžolė savo savybėmis nedaug kuo skiriasi nuo imbiero ir česnako, nes ji turi priešuždegiminių galių, tad nenuostabu, jog aštrus maistas puikiai tinka plaučiams.

Obuoliai

Šis sodo vaisius padeda užkirsti kelią įvairioms plaučių ligoms, palaiko normalią kvėpavimo takų būklę, nes juose gausu flavanoidų.

Tamsios uogos

Jau seniai žinoma, kad uogose labai daug antioksidantų, vitaminų ir mineralų, todėl mėlynės, gervuogės ir avietės sumažina plaučių vėžio riziką.

Greipfrutas

Jei plaučius užpuolė kancerogeninės medžiagos, vertėtų suvalgyti greipfrutą. Šis citrusinis vaisius padeda išvalyti plaučius ir savo sudėtyje turi plaučiams taip reikalingų mineralų ir vitaminų.

Granatas

Šis vaisius naudingas daugeliu atvejų. Tiesą sakant, dėka didelio kiekio antioksidantų, kurių granatai turi daugiau nei vynas ar žalioji arbata, šis vaisius sulėtina plaučių vėžio vystymąsi ir apsaugo nuo įvairių plaučių ligų.

Riešutai, sėklos ir pupelės

Maisto produktai, kurie savo sudėtyje turi magnio, puikiai tinka astma sergantiems žmonėms, nes šie produktai gerina plaučių veiklą.

Pistacijos

Kaip rašoma daugelio tyrimų išvadose, žalios pistacijos gerina plaučių būklę ir padeda mažinti cholesterolio kiekį organizme.

Aitrioji paprika

Tie, kas kenčia nuo bronchinių ar kitų kvėpavimo sutrikimų, turėtų vartoti daugiau aitriosios paprikos savo sudėtyje turinčių maisto produktų, nes aitrioji paprika slopina kosulį ir malšina skaudančią gerklę.

Karis ir čili troškiniai

Jei norite išvalyti plaučius, suvalgykite kario ar čili troškinio. Jie tokie aštrūs, kad iškart suskystins visas plaučiuose, nosyje ar gerklėje esančias gleives ir greičiau jas pašalinsite iš savo organizmo.

Svogūnai

Visi puikiai žino, jog svogūnai mūsų sveikatai yra be galo naudingi. Juose gausu folio rūgšties, vitamino C ir B6, padedančių kovoti su plaučių vėžiu.

Gūžinės daržovės

Kopūstiniuose augaluose pilna antioksidantų. Jei norite iš organizmo pašalinti jame susikaupusius toksinus, tam puikiai tiks brokoliai ir kalafiorai.

Karotino turintys produktai

Karotino turinčios daržovės, tokios kaip pomidorai, morkos ar vaisius abrikosas, savo sudėtyje turi išskirtinių antioksidantų, kurie vėliau paverčiami vitaminu A, todėl puikiai tinka tiems, kas nori palengvinti astmos simptomus.

Vanduo

Grynas vanduo nėra maisto produktas, tačiau jį taip pat svarbu paminėti. Jis pagreitina detoksikacijos procesus plaučiuose, tad nepamirškite gerti šio itin svarbaus ir sveiko skysčio.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus