Patarimai plaukų priežiūrai

Plaukų priežiūra – kruopštus ir nemažai laiko reikalaujantis darbas. Pirmiausia, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, labai svarbu tinkamai maitintis.

Pagrindinė „statybinė“ plauko medžiaga – baltymai, todėl neapsiriksite į maisto racioną įtraukusios pupelių, liesos paukštienos, kiaušinių ir liesos varškės. Plaukams turi netrūkti B2, B3, B6, B12, A, E, C, D vitaminų bei cinko.

A ir C vitaminai reikalingi gaminant apsauginį plauko sluoksnį, jų gausu tamsiai žaliose daržovėse, pavyzdžiui špinatuose ir brokoliuose.

Taip pat su maistu turėtumėte gauti pakankamai omega-3 riebalų rūgščių, kurių gausu lašišoje, ar kitose riebiose žuvyse.

Cinkas labai reikalingas plauko augimui. Jo gausu jautienoje, fermentiniame sūryje, riešutuose, žuvyse.

Nereikėtų tikėtis rezultatų iš karto, tinkamai maitinantis Jūsų plaukai gražės palaipsniui.

Dar reikėtų paminėti, kad žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir alkoholis, naikina vitaminus ir mineralus, todėl gyvenkite sveikai.

Keli paprasti patarimai kasdienei plaukų priežiūrai
* Prieš plaudamos plaukus visada juos gerai iššukuokite. Šukuodamos drėgnus susivėlusius plaukus, juos pažeisite.

* Plaukus plaukite ne karštu o drungnu vandeniu, o perskalaukite vėsiu, tai suteiks plaukams natūralaus žvilgesio. Karštas vanduo džiovina plaukus ir galvos odą.

* Jeigu norite, kad plaukai sveikai blizgėtų, naudokite ekologišką plaukų šampūną ir kondicionierių be SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ir parabenų. Toks šampūnas mažiau putoja, todėl nepašiaušia plauko.

* Išbandykite atvirkštinį plaukų plovimo būdą. Plaunant plaukus šiuo būdu pirmiausia plaukai ištepami kondicionieriumi ir po to išplaunami šampūnu. Plaukai pamaitinami, o šampūnas panaikina kondicionieriaus likučius, todėl plaukai ilgiau nesiriebaluoja.

* Kondicionieriumi netepkite plaukų šalia šaknų, jie gali apsunkti.

* Skalaudamos šviesius plaukus į vandenį įspauskite natūralių citrinos sulčių. Tamsiems plaukams skalauti tinka vaisių actu parūgštintas vanduo. Plaukai gražiai blizgės.

* Geriau plaukus plaukite iš vakaro arba atsikėlusios anksčiau ryte, kad einant į lauką jie spėtų išdžiūti natūraliai.

* Ilgesnių plaukų galiukus po kiekvieno plovimo patepkite specialiu aliejumi plaukų galiukams.

* Su drėgnais plaukais elkitės ypač švelniai ir atsargiai, nes juos lengva pažeisti. Drėgniems plaukams šukuoti naudokite šukas retais apvaliais dantukais.

* Neikite į lauką drėgnais plaukais šaltuoju metų laiku. Staigus temperatūros pokytis labai kenkia drėgniems plaukams, jie pradeda lūžinėti.

* Kuo rečiau džiovinkite plaukus džiovintuvu, ypač karšto oro srove.

* Nenaudokite plaukų tiesintuvo ar karštų žnyplių, arba naudokite šiuos prietaisus labai retai.

* Nepamirškite reguliariai plaukus palepinti natūraliomis kaukėmis, kurių rasite čia.

* Susišukavusios plaukus, šepetį išplaukite vandeniu su trupučiu šampūno.

* Kad miegant plaukai nesiveltų, įsigyk natūralaus šilko pagalvės užvalkalą.

šaltinis www.patarimupasaulis.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus