Idomybes

Per 2 metus Negyvojoje jūroje vestuvinė suknelė virto meno kūriniu

Izraelio menininkė Sigalit Landau užaugo ant Negyvosios jūros kranto. Nuo vaikystės druskingiausias planetos vandens telkinys žavi ir užburia ją. Kai Sigalit užsiėmė menu, druska tapo viena mėgstamiausių medžiagų meninių darbų kūrimui. Naujausias jų – neįprasta vestuvinė suknelė.

Sigalit Landau panardino suknelę į Negyvosios jūros vandenį dviem metams, o praėjus šiam laikui ištraukė iš vandens tikrą šedevrą!

Izraelio menininkė Sigalit Landau jau buvo sukūrusi kelis darbus Negyvosios jūros druskos pagalba. Paskutinis jos projektas vadinasi „Druskos nuotaka“. Dėl jo mergina panardino į Negyvosios jūros vandenį vestuvinę suknelę – ir pasiruošė laukti.

Šio darbo kūrimui menininkę įkvėpė pjesė „Dibukas“, parašyta 1916 metais. Ji pasakoja apie merginą chasidę, kuri ruošiasi tekėti už vyro iš gerbiamos pasiturinčios šeimos, tačiau į ją įsikūnija jos mirusio meilužio dvasia.

Suknelė, kurią Sigalit Landau paėmė savo projektui, visiškai atkartoja herojės suknelę, kurią ji vilkėjo spektaklio „Dibukas“ metu 1920 metais. Nuleidusi suknelę į jūrą, Sigalit reguliariai ją lankė, stebėdama, kaip ją dengia druskos kristalai.

Menininkės žodžiais, ši transformacija turėjo tapti simboliu to kelio, kurį nuėjo „Dibuko“ herojė, o taip pat jos pačios tarpusavio santykių su Negyvąja jūra simboliu. Tačiau projektas ėmė vystytis ne visai taip, kaip sumanė Sigalit…

Sigalit daugmaž įsivaizdavo, kaip atrodys suknelė po 2 metų, praleistų sūriame vandenyje. Ji pilnai atidavė procesą į stichijos rankas, nebandydama kištis.

Didžiausiu siurprizu jai tapo didžiulis jos naujojo darbo  svoris, kuris ženkliai pasunkėjo dėl daugybės druskos kristalų. Kad iškeltų suknelę iš vandens, teko kviesti specialią techniką.

Projekto eigoje gautas šedevras – druskos suknelė – šiandien randasi Londono šiuolaikinio meno muziejuje parodoje „Druskos nuotaka“.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page