Per protestus prieš G20 viršūnių susitikimą Hamburge sužeista dešimtys policininkų ir demonstrantų

G20 viršūnių susitikimo pradžią Hamburge temdo smurtiniai protestai: ketvirtadienio vakarą šiame Vokietijos mieste buvo sužeista dešimtys policininkų ir kairiųjų demonstrantų, kai apie 12 000 žmonių dalyvavo protesto eitynėse „Sveiki atvykę į pragarą“ („Welcome to hell“), nukreiptose prieš G20 viršūnių konferenciją. Padėtis nurimo tik po vidurnakčio, informuoja agentūra AFP.

Protestuotojai, policijos duomenimis, ėmė svaidyti į pareigūnus akmenis, butelius ir petardas, kai šie sustoję į grandinę sustabdė eitynes ir paragino apie 1 000 kaukėtų radikalų nusiimti nuo veidų kaukes. Padėtis paaštrėjo, kai pareigūnai pamėgino šį „juodąjį bloką“ atskirti nuo likusių demonstrantų. Policija panaudojo vandens patrankas ir pipirines dujas.

Po to agresyviai nusiteikusios demonstrantų grupuotės traukė per Sankt Paulio ir Altonos rajonus, padeginėjo barikadas ir automobilius ir vis puldinėjo pareigūnus. Policija kalbėjo apie mažiausiai 76 sužeistus policininkus, penki jų buvo nuvežti į ligoninę. Tačiau dauguma pareigūnų sužaloti nesunkiai.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel (Angela Merkel) atstovas Štefenas Zeibertas (Steffen Seibert) pabrėžė, kad nėra pateisinimo smurtiniams protestams.

Penktadienį Hamburge oficialiai prasideda G20 viršūnių susitikimas. Jo saugumu rūpinsis mažiausiai 19 000 policininkų.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus