Per protestus Rusijoje suimti mažiausiai 350 žmonių

Rusijoje šeštadienį vykstant protestams prieš ketvirtą kadenciją pradėsiantį prezidentą Vladimirą Putiną policija sulaikė mažiausiai 350 žmonių, o nesankcionuotam mitingui išvaikyti buvo panaudotos ašarinės dujos, pranešė nepriklausomi stebėtojai ir naujienų agentūros AFP korespondentai.

Tarp sulaikytųjų Maskvoje buvo ir šalies opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, jo sąjungininkas Nikolajus Liaskinas ir dar daugybė jų šalininkų, pranešė AFP korespondentai. Pasak jų, policija apsupo protestuotojus ir bandė šiurkščiai numalšinti mitingą.

Nepriklausomas tinklalapis „OVD-Info“, renkantis informaciją apie politinius areštus, nurodė, kad visoje šalyje suimti mažiausiai 350 žmonių.

Pranešama, kad daugiausiai sulaikytųjų – 97 – buvo Čeliabinsko mieste. „OVD-Info“ pranešė, kad per protestą Jakutske buvo suimti 75 asmenys, tačiau visi jie jau buvo paleisti.

Vienoje Maskvos centrinėje aikštėje šeštadienį į nesankcionuotą protestą prieš prezidentą susirinko tūkstančiai žmonių. Pasak „OVD-Info“, sostinėje suimti daugiau kaip 50 protestuotojų.

Šeštadienio protestus, kurių šūkis – „Jis mums ne caras“, organizuoja V. Putino kritikas ir Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus