Persikrovimas: kaip susigrąžinti norą gyventi

Stresas, persidirbimas, nesusipratimai, konfliktai, pareigų perteklius, problemos, norų ir realybės neatitikimas – visa tai gali išmušti iš vėžių. Staiga viskas pasidaro nesvarbu: darbas, buitis, ankstesni pomėgiai, planai, išvaizda, netgi šeima ir draugai. Kas gi tai yra?

Ateina laikas, kai tenka permąstyti savo pažiūras ir „persikrauti“.

Dabarties krizė

Žvelgiant iš psichologinės pusės, pavargimas nuo gyvenimo – normalus asmeninio augimo procesas. Dažniausiai jis prasideda tada, kai žmogus išgyvena tam tikrą vidinę krizę.

Kalbant apie nepakeliamą darbo krūvį ir problemas šeimoje greičiausiai yra atvirkštinis ryšys: prislėgtas vidinio konflikto, kai ankstesnis gyvenimas jau nebetenkina, o naujos kryptys dar neatrastos, žmogus pasidaro labai neatsparus išoriniams dirgikliams, tampa lengvu net mažiausių gyvenimo negandų taikiniu.

Kurgi slypi šios būklės priežastys?

Didelė maža problema

Mes dažnai perdedame problemos rimtumą ir mastą. Juk netgi visiška smulkmena gali tapti pasaulio pabaiga, jeigu nuolat apie ją galvosime ir dėl jos nerimausime. Jeigu pastebite, kad taip pat esate linkęs taip elgtis, siūlome išbandyti vieną psichologinį metodą, kuris padės atsitraukti nuo problemos ir sumažinti ją savo vaizduotėje.

Užsidarykite tylioje patalpoje, patogiai įsitaisykite, atsipalaiduokite, užsimerkite ir pabandykite įsivaizduoti, kad matote savo problemą iš viršaus ir ji jūsų visai neliečia, visas veiksmas vyksta aplink jūsų dvynį.

Palaipsniui platinkite įsivaizduojamą paveikslėlį (problemą palikdami ankstesniuose rėmuose) iki namo, gatvės, miesto, šalies, Žemės gaublio, Saulės sistemos, Visatos masto. Ir štai jūsų problema iš globalios katastrofos pavirto į mažytę dalelytę, smulkiausiu smėlio grudeliu nesibaigiančioje planetų ir galaktikų dykumoje. Na, argi tikrai negalite su ja susidoroti?

Kad nepatektumėte į vidinės krizės pinkles, reikia ją laiku atpažinti ir permąstyti prioritetus.

Susitelkite į svarbiausius dalykus

Žmonės, gyvenantys „autopilotu“, itin dažnai kenčia nuo nesugebėjimo realizuotis. Baimės taip pat aktyviai dalyvauja šiame procese – baimė palikti „šiltą vietelę“, komforto zoną, kur viskas aišku, pažįstama ir įprasta.

Nežinomybė gąsdina. Bet, nepaisant viso to, pagrindinis stabdys yra savo tikrųjų poreikių nesuvokimas, nesugebėjimas apsispręsti dėl savo ateities.

Kaip išsiaiškinti savo norus? Tik dialoge su savimi, įsiklausant į savo vidinį balsą.

Atsiverskite užrašinę ir užsirašykite viską, ko jūs norite. Negalvokite, ar galite sau tai leisti, ar ne, ar turite išteklių ir galimybių, tiesiog rašykite. Vėliau kiekviename punkte ryškiu žymekliu paryškinkite, jūsų nuomone, pagrindinį žodį.

Perskaitykite visus šiuos žodžius ir sunumeruokite pagal svarbą.

Pavyzdžiui, jūs labai norite pailsėti prie jūros, pakeisti kambario baldus ir išmokti groti gitara. Sudėliokite žodžius „jūra“, „baldai“ ir „gitara“ tokia eilės tvarka, kuria norėtumėte, kad jūsų norai pildytųsi.

Susikaupkite ir pagalvokite apie kiekvieną iš šių trijų, įsivaizduokite juos – vizualizuokite, nuspalvinkite, suteikite jiems kvapų, garsų, taktinių pojūčių, pajauskite, kaip visa tai apgaubia jus teigiama energija. Įsiminkite šią būklę ir nustatykite sau pagrindinį šių metų tikslą – šio noro realizavimas.

Ir dar: svarbu ne tik įgyti naują kvėpavimą naujam gyvenimui, bet ir sistemiškai papildyti svarbiausius kiekvieno žmogaus resursus: tikėjimą savimi, savo tikslais ir jėgomis.

šaltinis www.vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus