Pietų Lenkijos kasykloje paskutinis iš dingusių kalnakasių rastas negyvas

Pietų Lenkijoje esančioje anglių kasykloje gelbėtojai rado penktą kalnakasį, kuris žuvo prieš 12 dienų per stiprų požeminį smūgį ir griūtį, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Ieškodamos dingusio kalnakasio gelbėtojų komandos dirbo dideliame karštyje beveik kilometro gylyje po žeme, kur susikaupęs didelis kiekis pavojingų metano dujų.

Zofiuvkos kasyklą valdanti Jastšembio anglių bendrovė (JSW) dėl žuvusių kalnakasių paskelbė savaitės gedulą.

Nelaimė Zofiuvkos kasykloje Jastšembio Zdrujaus mieste netoli Lenkijos sienos su Čekija įvyko gegužės 5 dieną, kai buvo užfiksuotas 3,42 balo stiprumo požeminis smūgis.

Incidento metu po žeme dirbo 250 kalnakasių. Maždaug 900 metrų gylyje esančiame tunelyje, kur įvyko griūtis, tuo metu buvo 11 darbininkų. Keturiems jų pavyko ištrūkti, o po kelių valandų gelbėtojai aptiko dar du sužeistus kalnakasius ir juos iškėlė į paviršių.

Vietos gyventojai sakė pajutę stiprų požeminį smūgį savo namuose, nors seisminis aktyvumas šiame regione anksčiau nebuvo užfiksuotas.

JSW yra didžiausia koksinės anglies gamintoja Europos Sąjungoje.

Anglių kasyba Lenkijoje yra klestinti pramonė, o anglys tebėra pagrindinis energijos ir šildymo šaltinis valstybėje, nors Lenkija palaipsniui stengiasi pakeisti šias iškasenas atsinaujinančiais ir švaresniais energijos šaltiniais.

Statistikos biuro skaičiavimais, pernai šalyje buvo iškasta apie 65,8 mln. tonų anglių, apie 4,8 mln. tonų mažiau nei užpernai.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus