Po daugiau nei savaitės nerimo – pareigūnų žinia: paskelbė, ar tęsia dingusio baikerio paiešką

Prieš daugiau nei savaitę dingusio baikerio Aivaro Kilkaus paieškoje – mįslinga tyla.

Naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo apie šiuo metu policijos vykdomus veiksmus, siekiant apie dingusį asmenį išsiaiškinti naujų detalių.

Primename, kad vakar žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad kol kas pareigūnai dirba ir tikrina įvairias įvykio versijas, tačiau aktyvus miškų šukavimas nei pirmadienį, nei antradienį nevykdomas.

„Dėl dingusio be žinios A. Kilkaus atliekamas ikiteisminis tyrimas. Jo perspektyvos, atliekami procesiniai veiksmai, tiriamos versijos ir pan. yra ikiteisminio tyrimo duomenys – ne viešo pobūdžio informacija, kurios skelbimą griežtai riboja galiojantys įstatymai. Ikiteisminį tyrimą organizuojantis, koordinuojantis ir kontroliuojantis prokuroras ir tik jis yra įgaliotas spręsti kurie duomenys ir kokia apimtimi gali būti paskelbti nepakenkiant ikiteisminio tyrimo interesams.

Atliekant ikiteisminį tyrimą be žinios dingęs A. Kilkus, be abejo, yra ieškomas ir paieška nėra nutraukta“, – naujienų portalą tv3.lt tikino komisariato atstovas Paulius Radvilavičius.

Nors pirmomis paieškų dienomis šia istorija susidomėjo tūkstančiai lietuvių, pareigūnai vis tik neplanuoja šiomis dienomis surengti jokios konferencijos. „Trumpoji spaudos konferencija, apie kurią klausiate, artimiausiam ar kokiam kitam konkrečiam metui nėra numatyta“, – informuoja pareigūnai.

Internete – trumpa žmonos žinutė

Trečiadienį popiet savo socialiniame tinkle panašia informacija pasidalijo ir A. Kilkaus žmona Jurga Bradauskaitė. „Toliau vyksta paieška, ir atleiskit, bet komentuoti nieko negaliu, nes tai trukdo atitinkamų institucijų darbui. Taip pat darkart visiems dėkoju už palaikymą ir supratimą“, – socialiniame tinkle rašo moteris.

Šeštadienį pasitelkti narai

Šeštadienį į beveik prieš savaitę dingusio baikerio Aivaro Kilkaus paieškas Trakų rajone buvo pasitelkti ir ugniagesių narai. Šeštadienį į paieškas išvyko ir Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos automobilis su narais.

Neretai dingusių žmonių paieškoms keliamas pasieniečių sraigtasparnis nebuvo naudojamas. „Jokių prašymai nei pasieniečių kinologai, nei sraigtasparnio pilotai nėra gavę“, – sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Suimtas įtariamasis

Prokuroras sako, jog „visiškai įmanoma“, kad be žinios dingusio vilniečio A.Kilkaus byloje suimtas įtariamasis galėjo turėti bendrininkų. Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį patenkino prokuratūros prašymą ir dviem mėnesiams leido suimti Lauryną Baltrūną, įtariamąjį A. Kilkaus dingimo byloje.

„Policija vertina visą pateiktą bendruomenės, visuomenės informaciją. Intensyvūs veiksmai bus atliekami ir savaitgalį, – per spaudos konferenciją sakė Vilniaus apskrities policijos vadovas S. Gagas. – Iki to momento, kol nerasime ieškomo asmens, mes tikime, kad jis yra gyvas.“

Abu vyrai – baikeriai, L. Baltrūnas yra klubo „MC vorai“ prezidentas, dingusysis taip pat anksčiau priklausė šiam klubui. Teisėsaugos duomenimis, spalio 15-osios popietę vyras galėjo būti pastebėtas Trakuose, Trakų rajone ar Senojoje Varėnoje.

Varėnos rajone rastas A. Kilkaus motociklas. Socialiniuose tinkluose raginama rinktis ir eiti ieškoti dingusio dviejų vaikų tėvo.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus