Policija nusprendė atsinaujinti: pamatykite, kaip atrodys nauji tarnybiniai automobiliai

Lietuvos policija atsinaujina. Įgyvendinant reformą buvo atsisakyta dalies administracinių pastatų, todėl sutaupius lėšų investuojama į pareigūnų darbo kokybę: perkamos naujos transporto priemonės, netrukus planuojama pakeisti pareigūnų uniformas, perkama ir nauja įranga, skirta pareigūnų darbui gatvėse.

Šiandien Policijos departamentas išplatino pranešimą apie tai, kad veiklos nuomos būdu įsigijo 12 naujų automobilių „Audi A6“, kurie perduoti Lietuvos kelių policijos tarnybai. Šie automobiliai skirti patruliuoti magistraliniuose keliuose ir lydėti labai svarbius asmenis ir jų vadovaujamas oficialias delegacijas.

Po viešųjų pirkimų pasiūlyta vieno automobilio kaina su visa būtina įranga – 45 260 Eur su PVM (rinkoje toks automobilis kainuotų apie 65 000 Eur).

Dar šių metų pradžioje Alfa.lt rašė apie tai, kad policija įsigijo ir daugiau naujų automobilių. Pirkinių sąraše – 17 mikroautobusų „Volkswagen Kombi“, 20 mažų furgonų „Volkswagen Caddy“, 19 lengvųjų patruliavimo automobilių „Škoda Superb Combi“ ir 24 didesnio važumo automobilius „Škoda Yeti“.

Policijos departamento atstovų teigimu, visi šie automobiliai skirti ne vadovybei, o darbui gatvėse. „Visi automobiliai bus nudažyti specialiomis policijos spalvomis, įrengti švyturėliai, jie bus skirti ne vadovams, o gatvėse dirbantiems pareigūnams. Patys pareigūnai labai džiaugiasi, kad turės patogius ir tinkamus tarnybai automobilius“, – dėstoma Alfa.lt siųstame laiške.

Policijos departamentas nusprendė atnaujinti ne tik savo automobilių parką, bet atsinaujinti ir vizualiai. Naujienų portalo Alfa.lt žiniomis, visai neseniai įvyko balsavimas, kurio metu išrinktas ir naujasis tarnybinių policijos automobilių dizainas.

Balsavimo metu buvo renkamasi iš keturių dizaino pavyzdžių. Praėjusią savaitę Policijos taryba pritarė, kaip turėtų atrodyti nauji tarnybiniai automobiliai. Nors būsimas dizaino variantas dar gali nežymiai keistis, tačiau nauji policijos pareigūnų tarnybiniai automobiliai (tarp kurių greičiausiai jau bus ir naujieji „Audi A6“) turėtų atrodyti štai taip:

Gegužės mėnesį Vidaus reikalų ministerijoje ministrui buvo pristatyta ir naujo pavyzdžio policijos tarnybinė uniforma. Pritarus ministrui, turėjo būti skelbiamas tarptautinis konkursas naujai tarnybinei uniformai įsigyti.

Septyni Lietuvos policijos pareigūnai, kelis mėnesius bandę estų policijos naujo modelio uniformą, ją įvertino labai teigiamai. Ši uniforma buvo sukurta pagal estų policijos pareigūnų poreikius, pritaikyta skirtingoms oro sąlygoms, visos detalės turi reikiamą funkcionalumą, drabužių konstrukcija dėvėti yra patogi. Atsižvelgiant į tai, priimtas sprendimas pritarti naujo pavyzdžio tarnybinei policijos uniformai, kuri bus siuvama estų policijos uniformos pagrindu.

Tarnybinės uniformos spalva išliks žalia su mėlynu atspalviu, tačiau bus šiek tiek tamsesnė. Siekiant išvengti perteklinių, nereikalingų uniformos dalių, tarnybinės uniformos komplektas bus sudarytas tik iš tų dalių, kurios reikalingos pareigūno kasdienėms funkcijoms vykdyti. Bus nustatytas optimalus dėvėjimo terminas, t. y. toks, kokio pareigūnui užtektų iki kito uniformos gavimo. Pareigūnui pačiam nereikėtų nieko spręsti ir planuoti, uniformą jis gautų suėjus dėvėjimo terminui.

 

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus