Popiežius Pranciškus perspėja dėl nacionalizmo ir ksenofobijos

Popiežius Pranciškus antradienį perspėjo politikus, kad naudodamiesi nacionalistinėmis idėjomis ir užsieniečių baimės kurstymu jie gali sugriauti pasitikėjimą, kuris yra esminis siekiant vienyti, o ne skaldyti bendruomenes.

Pasitikėjimas, paremtas „realiu politiniu gyvenimu, pagrįstas įstatymais ir nuoširdžiais bei teisingais žmonių santykiais,.. niekada nėra lengvai pasiekiamas dalykas“, sakoma antradienį paskelbtoje popiežiaus žinutėje, kuri paskelbta Katalikų Bažnyčiai ruošiantis sausio 1-ąją paminėti Pasaulinę taikos dieną.

Taip yra todėl, kad „žmonių santykiai yra sudėtingi, ypač mūsų laikais, pasižyminčiais nepasitikėjimo atmosfera, įsišaknijusia kitų žmonių ar svetimšalių baimėje arba nerime dėl savo asmeninio saugumo“.

„Liūdna, kad tai yra pastebima ir politiniame lygmenyje, atmetimo nuostatose arba nacionalizmo formose, verčiančiose abejoti mūsų globalizuotame pasaulyje taip reikalinga brolybe, – sakoma pontifiko žinutėje. – Šiandien labiau nei kada nors mūsų bendruomenėms reikia „taikos meistrų“.“

„Politinės kalbos, kuriose jaučiama tendencija dėl visų blogybių kaltinti migrantus ir atimti viltį iš neturtingųjų, yra nepriimtinos“, – parašė Pranciškus savo žinutėje, pavadintoje „Gera politika tarnauja taikai“.

Popiežius Pranciškus taip pat perspėjo dėl korupcijos ir asmeninių ambicijų siekio, paminant platesnės visuomenės interesus, pavojų. Pasak jo, kai valdovai žiūri tik savęs, kyla pavojus ateičiai, ypač jaunesnėms kartoms, atsiduriančioms užribyje.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus