Prancūzija ketina įvesti nuobaudų sistemą neperdirbtam plastikui

Prancūzijos valdžia ketina ateinančiais metais įvesti nuobaudų sistemą, kurį gali padidinti plataus vartojimo prekių kainas, jeigu jų plastikinė pakuotė bus pagaminta ne iš perdirbto plastiko. Taip siekiama užtikrinti, kad iki 2025 metų visoje šalyje būtų naudojamas tik perdirbtas plastikas.

Aplinkosaugos ministerijos valstybės sekretorė Brune Poirson (Briuni Puarson) sakė, kad tokia nuobaudų sistema yra viena iš numatomų priemonių. Taip pat planuojama įvesti užstato sistemą plastiko buteliams.

„Paskelbti karą plastikui nepakanka. Privalome transformuoti Prancūzijos ekonomiką“, – laikraščiui „Journal du Dimanche“ sakė ji.

Pagal naują planą produktai, kurių pakuotė bus pagaminta iš perdirbto plastiko, kainuos iki 10 proc. mažiau, o produktai su pakuote iš neperdirbo plastiko – iki 10 proc. brangiau.

Prancūzijos vyriausybė taip pat ketina didinti mokesčius už atliekų užkasimą sąvartynuose bei mažinti mokesčius jų perdirbimui. Taip pat siekiama spręsti augančią problemą, kai nemažai plastiko atsiduria vandenynuose.

Šiuo metu Prancūzijoje perdirbama maždaug 25 proc. plastiko. Šalyje prekybos centruose jau uždrausti vienkartiniai plastikiniai maišeliai.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus