R. Karbauskiui – gudrus grasinimų apkalta sulaukusio V. Juozapaičio kirtis

Seimo narys konservatorius operos solistas Vytautas Juozapaitis nusprendė palikti parlamentinį Kultūros komitetą ir dirbti Kaimo reikalų komitete. Šis jo išėjimas gali paralyžiuoti Kultūros komiteto darbą.

„Labai dėkoju gerbiamai Rimai Baškienei, ji pasakė labai gerą dalyką, kad komitetuose yra ne tik dirbama, bet ir mokomasi, todėl aš prašysiu savo frakcijos būti perkeliamas į Kaimo reikalų komitetą. (…) Manau, kad tada kiekvienas dirbsime pagal savo kompetenciją ir supratimą, ir Lietuva tikrai nuo to tik laimės“, – ketvirtadienį Seime svarstant komitetų sudėčių pakeitimus pareiškė V. Juozapaitis.

Šis jo noras sugriovė valdančiųjų planus. V. Juozapaičiui pasitraukus iš Seimo Kultūros komiteto, vadovaujamo „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, ten lieka dirbti šeši nariai. Tuo metu Seimo statutas numato, kad parlamentiniame komitete gali būti ne mažiau kaip septyni nariai.

Po konservatoriaus prašymo ryte padaryta pertrauka iki vakarinio posėdžio svarstant šį klausimą, o šiam įpusėjus „valstietė“ Agnė Širinskienė paprašė tuo pačiu klausimu pertraukos iki kito Seimo posėdžio. Jis vyks tik kitą savaitę.

„Dar diskutuojame dėl kandidatūrų ir norėtume pasitarti“, – sakė politikė.

Paaiškėjo, kad sunku rasti septintą Kultūros komiteto narį. Į šį komitetą perkėlus kitą valdančiųjų atstovų, „valstiečiai“ ir socialdemokratai prarastų daugumą kituose komitetuose.

Be to, jau pagal pirminį planą, valdantieji neturės daugumos dviejuose Seimo komitetuose – Audito ir Žmogaus teisių. Juose ketina dirbti tik po du „valstiečius“. Tuo metu į kai kuriuos kitus komitetus, kad išlaikytų daugumą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga delegavo net šešis atstovus. Taip nutiko su Švietimo ir mokslo komitetu. Į jį iš Sveikatos reikalų komiteto norima perkelti Dainių Kepenį.

„Komiteto sudėtys ir ribos yra perbraižomos taip, kad „valstiečiai“, kurie realiai neturi daugumos Seime, galėtų išlaikyti persvarą komitetuose. Ko vertas toks perbraižymas, matome iš pristatymo. Nenatūraliai padidintas Švietimo ir mokslo komitetas – iki 12 narių ir po Europos reikalų komiteto tai yra didžiausias kartu su Socialinių reikalų ir darbo komitetu“, – sakė konservatorius Mantas Adomėnas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus