Receptai nuo kosulio. Pravartu žinoti kiekvienai mamai!

iradus kosuliui, neverta iš karto bėgti į vaistinę pirkti brangių vaistų ir sirupų, kuriuos labai aktyviai siūlo televizijos reklamose! Juk yra daugybė natūralių priemonių ir receptų nuo kosulio, kurios žymiai pigesnės, efektyvesnės, o dar ir saugesnės tiek suaugusiems, tiek vaikams!

  1. Sumaišyti druską su medumi (santykiu 1:1); nuplikyti verdančiu vandeniu kopūsto lapą ir iš karto aptepti jį paruoštu mišiniu. Priklijuoti dar karštą ant nugaros ar krūtinės, vengti klijuoti širdies plote. Ant viršaus uždėti plėvelę ir šiltai apvynioti šiltu audiniu. Po kurio laiko kopūsto lapą galima nuimti, nes gydomosios medžiagos jau įsigėrė į odą.
  2. Esant dusuliui ir stipriam kosuliui, pašalinti uždegimą ir palengvinti kvėpavimą labai padės kriaušės (virtos arba keptos). Jeigu padarytumėte nuovirą iš džiovintų kriaušių, tai ši stebuklinga priemonė labai padės numušti temperatūrą ir numalšinti troškulį. Reikia stiklinę džiovintų kriaušių užpilti 500 ml. vandens ir virinti 20 min. Paskui indą apdengti šiltu audiniu ir laikyti 4 valandas. Vartoti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną. Geriausia – pusę valandos prieš valgį.
  3. 2 bananus sutrinti, kad gautume tyrelę, užpilti 200 ml. vandens ir virti 10 min. Paskui į perkoštą nuovirą pridėti medaus ir gerti šiltą.
  4. Datulės taip pat padeda atsikratyti sauso išsekinančio kosulio! 10 vaisių užpilti 500 ml. vandens ir virti pusę valandos. Gerti karštą nuovirą. Arba virti piene (200 ml.) 7-8 vaisiai.
  5. Net esant stipriam kosuliui stebuklinga priemonė – razinos! 30 g. razinų pamerkti į virintą, bet ne karštą vandenį 45 minutėms. Supilti į kiaurasamtį. Prieš einant miegoti suvalgyti razinas, jas užgeriant pienu.
  6. Jeigu vaikutis stipriai kosti, pagaminkite tokį mišinį: morką, obuolį ir 1 svogūną sutarkuokite trintuve (santykiu 1:1:1); įmaišyti medaus (2 v. š.) ir duoti vaikui 5 kartus per dieną. Duoti tik šiltą.
  7. Sutarkuoti trintuve obuolį, svogūną, pridėkite medaus (santykiu 2:1:2); suaugusiems šį mišinį nuo kosulio vartoti šiltą 4 – 7 kartus per dieną.
  8. Smulkiai supjaustyti 10 galvų svogūnų ir vieną galvą česnako. Šią masę užpilti 500 ml. pieno ir virti, kol visiškai suminkštės svogūnai ir česnakas. Paskui pridėti medaus (geriausia liepų) ir mėtų. Palikti valandai ir perkošti. Keletas šaukštų per dieną greitai padės išgydyti stiprų kosulį. Liaudyje šis vaistas dar vadinamas ugniniu pienu.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus