Rietenomis pažymėtas vakaras: Dainius Zubrus vadovaus Lietuvos ledo rituliui

Vilniuje penktadienį įvykusiame asociacijos „Hockey Lietuva“ visuotiniame narių susirinkime 22 balsavimo teisę turintys nariai pirmu bandymu naujos valdžios neišrinko, tačiau išrinko ją antruoju itin įdomiai susiklosčiusiu bandymu.

Po tarybos rinkimų, į kurios 9 vietas iškelta 16 kandidatų, balsavimo paaiškėjo, jog iškart atkrito 4 mažiausiai balsų surinkę kandidatai. 6 pateko į tarybą iškart, surinkę daugiau nei po 11 balsų. Likę 6 kandidatai surinko po 11 balsų ir jie turėjo varžytis dėl likusių trijų vietų taryboje.

Tačiau nelaukdami tolimesnio balsavimo, savo kandidatūras iš tarybos atsiėmė Mindaugas Marcinkevičius, perbalsavimo nelaukė ir savo kandidatūrą atsiėmė Vaidas Budrauskas. Iškart po jų kandidatūras atsiėmė Olegas Tarasovas, Andrejus Silinas, Artūras Blažinskas, Gintaras Šabūnas.

Netrukus po audringų kilusių diskusijų kandidatūrą atsiėmė ir Linas Paražinskas. Po tokių viražų už brūkšnio likę Remigijus Valickas, Vaclovas Gedvilas, Ramūnas Baltrūnas automatiškai pateko į tarybą, tačiau ir šie trys kandidatai nesutiko dirbti naujoje taryboje. Tada naujai išrinktoje taryboje atsisakė likti ir kandidatūras atsiėmė automatiškai į ją patekę Karolis Kubilius, Šarūnas Kuliešius.

Naujai išrinkti Valdas Škadauskas, Petras Nausėda, Dalia Katulienė ir Eduardas Pavliukovas liko naujojoje taryboje, tačiau pagal įstatus keturi iš devynių dirbti taryboje negali, nes nesusidarė kvorumas.

Susirinkime kilo audringos diskusijos ir šachmatų terminais tariant „patinę“ situaciją imta spręsti kitu būdu. M.Marcinkevičius pasiūlė sudaryti sąrašą Valdui Škadauskui, kuris surinko daugiausiai balsų iš neatsiėmusių kandidatūros asmenų ir sudarė savo sąrašą pats.

V.Škadausko sudarytame sąraše buvo M.Marcinkevičiaus, V.Budrausko, Š.Kuliešiaus, P.Nausėdos, O.Tarasovo, K.Kubiliaus, D.Katulienės, R.Valicko, V.Gedvilo kandidatūros. M.Marcinkevičius pristatė savo sąrašą: V.Budrauskas, R.Valickas, V.Gedvilas, P.Nausėda, M.Marcinkevičius, A.Silinas, G.Šabūnas, Š.Kuliešius, O.Tarasovas.

Pirmajame sąraše nesutiko būti 5 pasiūlyti kandidatai, o sąrašą sudaręs V.Škadauskas naujų kandidatų nesiūlė. Po vėl kilusių audringų diskusijų buvo pasiūlyta nebesiūlyti naujų sprendimų ir susirinkimas penkiais susilaikiusiais balsais ir 17 balsų už išrinko naują tarybą, kurioje du nauji naria lyginant su senąja taryba: P.Nausėda ir Š.Kuliešius.

Po neįtikėtinai susiklosčiusių rinkimų atėjo eilė prezidento rinkimams. Juose buvo pasiūlyti du kandidatai: Dainius Zubrus ir P.Nausėda. Pastarasis po dviejų kadencijų pristatė savo darbus ir nubrėžė būsimas savo veiklos gaires. D.Zubrus trumpoje kalboje pabrėžė, jog laikas imtis naujų veiklų ir palikti susikurtą komforto zoną.

Susirinkime dalyvavęs kitas NHL žaidęs lietuvis Darius Kasparaitis palaikė D.Zubraus kandidatūrą, pabrėžęs, jog ir P.Nausėda geras kandidatas. Pastarasis savo kandidatūrą nusprendė atsiimti savo kandidatūrą. Prezidentu vienbalsiai išrinktas D.Zubrus.

Iki šių rimtiems pamąstymams peno davusių rinkimų buvo priimti kiti svarbūs šalies ledo ritulio sprendimai.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) reikalavimu asociacija balsavo dėl darbo asociacijoje apribojimo. KKSD visoms šalies federacijoms išsiuntė nurodymą, kad federacijos pačios nuspręstų, kiek kadencijų nepertraukiamai federacijoje gali dirbti išrinkti asmenys. Penkiais balsais prieš, 2 – susilaikius, 15 balsavus už nuspręsta, kad asociacijoje „Hockey Lietuva“ tiek tarybos nariai, tiek prezidentas ilgiausiai be pertraukos galės dirbti 2 kadencijas.

Susirinkime ne kartą buvo grįžta prie sėkmingo pasaulio čempionato Kaune, šių metų balandį Kauno „Žalgirio“ arenoje. Po ilgų diskusijų buvo nuspręsta 1000 eurų premija paskatinti visus 22 čempionate žaidusius ledo ritulininkus, prisidėjusius prie metų sporto renginio Lietuvoje sėkmės. Būtent po šio čempionato atsirado galimybė suformuoti finansinį rezervą, kurį visuotinis narių susirinkimas patvirtino. Nuo šiol „Hockey Lietuva“ privalo turėti 100 tūkstančių eurų finansinį rezervą, kurį naudoti galima tik visuotinio narių susirinkimo sprendimu.

Visuotiniame susirinkimui prezidentas Petras Nausėda pasiūlė visiems laikams 3-ąjį ledo ritulio rinktinės marškinėlių numerį palikti karjerą po 100 rungtynių rinktinėje baigusiam gynėjui Mindaugui Kierui. Visuotinis susirinkimas vienbalsiai numerį skirti daugiausiai rungtynių Lietuvos rinktinėje sužaidusiam ir su ja po pasaulio ledo ritulio čempionato I-o B diviziono kovų balandį Kaune atsisveikinusiam per 20 metų nė vieno pasaulio čempionato nepraleidusiam rinktinės veteranui.

Tarybos narių rinkimų rezultatai (pavardė vardas, surinktų balsų skaičius):

1. Paražinskas Linas, 19 (atsiėmė kandidatūrą);

2. Kuliešius Šarūnas, 13 (atsiėmė kandidatūrą);

3. Škadauskas Valdas, 12;

4. Marcinkevičius Mindaugas, 12 (atsiėmė kandidatūrą);

5. Blažinskas Artūras, 12 (atsiėmė kandidatūrą);

6. Tarasov Oleg, 12 (atsiėmė kandidatūrą);

7. Nausėda Petras, 11;

8. Silinas Andrejus, 11 (atsiėmė kandidatūrą);

9. Katulienė Dalia, 11;

10. Kubilius Karolis, 11 (atsiėmė kandidatūrą);

11. Šabūnas Gintaras, 11 (atsiėmė kandidatūrą);

12. Budrauskas Vaidas, 11 (atsiėmė kandidatūrą);

13. Pavliukovas Eduardas, 10;

14. Valickas Remigijus, 10 (atsiėmė kandidatūrą);

15. Gedvilas Vaclovas, 10 (atsiėmė kandidatūrą);

16. Baltrūnas Ramūnas, 3 (atsiėmė kandidatūrą).

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus