Rusnėje užfiksuotas vaizdelis stebina net visą gyvenimą ten pragyvenusius vietinius

Visa Lietuva žino, kad kasmet Šilutės rajone esančią Rusnę aplanko potvyniai. Tiesa, jie dažniausiai užklumpa pavasarį, bet tikrai ne lapkričio mėnesį. Tačiau stebina ne tai. Žinomam rusniškiui pavyko užfiksuoti tokį vaizdą, kurio dar niekada nebuvo matęs.

Važiuodamas keliu Šilutė – Rusnė, dainininkas, 2016 metų „Eurovizijos“ dalyvis Valdas Lacko buvo sustabdytas briedžių šeimynos.

„Štai šitiems gyvūliukams kur kas sunkesnis potvynio laikotarpis… Net ir estakada nepadėtų… Kai savo namuose (miške) jie negali susirasti sausos vietos nes viskas užpilta, jiems tenka lipti į kelią ir emigruoti iš miško…. į ne aišku kur…“, – socialiniame tinkle rašė V. Lacko.

Gimęs, augęs ir vis dar Rusnėje tebegyvenantis Valdas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad tokį vaizdą mato pirmą kartą. „Niekas nežino, kaip baigėsi jų kelionė. Jie tiesiog plaukė tolyn užlietos pievos plotais. Manau, jog bandė surasti prieglobstį neužlietoje vietovėje nes visas miškas patvinęs“, – sakė jis. Jo įrašas susilaukė daugybės susirūpinusiųjų komentarų, ar gyvūnams pavyks saugiai pasiekti sausumą. Juos skubėjo nuraminti kita komentatorė. Mat briedžiai – puikūs plaukikai. „Nereikia jiems padėti. Svarbu tik nekenkti. Jie nuo amžių taip gyvena. Žino kaip gyvent. Gamta – jų įprasti namai.

Briedžiai yra labai geri plaukikai. Jie gali ir marias perplaukti. Tokios pievos jiems ne kliūtis. Ir, manau, jie tikrai žino kur keliauja. Pernai tokią trijulę mačiau ties apsemiamu kelio ruožu. Vanduo buvo ką tik nuo kelio nusekęs, tik pievose vanduo. Briedžių trijulė brido iki kelių vandenyje. Nuostabūs gyvūnai. Nuostabus vaizdas“, – socialiniame tinkle komentavo Vaida.

„Girių karaliais“ vadinami briedžiai plaukti išmoksta vos tik gimę ir gali nusiirti ne vieną kilometrą. Teigiama, kad maistui ieškodamas vandens augalų, briedis gali panerti net į šešių metrų gylį.

Kaip vėliau tv3.lt pranešė V. Lacko, žmonės jam parašė, kad ši trijulė būna nuplaukia iki Traksėdžių durpyno, kuris nuo Rusnės nutolęs apie 12 kilometrų. Briedžių šeimyna ten pasivaikšto tarp vagonėlių, o po to kažkur vėl dingsta.

Posted by Valdas Lacko on Freitag, 10. November 2017

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus