S. Velečka-Agurkas pasekė H. Daktaro pėdomis

Skundais dėl sunkaus gyvenimo už grotų ir Lukiškėse suvaržytų teisių teisėjus mėgstantis kankinti Henrikas Daktaras-Henytė turi ne mažiau žinomą pasekėją – taip pat iš Kauno kilusios Agurkinių gaujos lyderis Saulius Velečka-Agurkas irgi ėmė periodiškai skųstis įvairiausiais nelaisvėje patiriamais nepatogumais, už kuriuos prašo iš valstybės priteisti moralinę kompensaciją.

Skundais kritikuoja Lukiškes

Kadaise Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) teisėjai ramybės neturėjo dėl nuolatinių, bet pastaruoju metu aprimusių H. Daktaro skundų, dabar greta jau praėjusios kriminalinės epochos simbolio stoja kitos kartos nusikalstamo pasaulio autoritetas S. Velečka. Agurko pravarde žinomas vyras pastaraisiais metais mažiausiai du kartus skundėsi VAAT dėl už grotų patiriamo streso ir pažeidžiamų teisių, o pirmadienį teisme ketinama pradėti nagrinėti dar vieną jo skundą.

Agurkui Lukiškės buvo taip įgrisusios, kad už grotų jau ne vienerius metus laikomas vyras prašė teisėjų jį perkelti į Šiaulių ar Kauno tardymo izoliatorius – bet kur, kad tik nereikėtų būti Lukiškėse. S. Velečka skundėsi ne tik tuo, kad Lukiškėse laikymo sąlygos yra labai prastos, bet ir tuo, jog kelionė iš sostinės į Klaipėdos apygardos teismą, kur nagrinėjama Agurkinių byla, trunka 12 valandų.

Lukiškių tardymo izoliatoriui karčių žodžių negailėjęs S. Velečka yra sakęs, kad žiemą kamerose temperatūra nesiekia 10 laipsnių šilumos, kalinius ir jų turtą puola pelėsis, o girgždančios lovos neleidžia miegoti. „Čia galvoja, kad mes patogumų prašome, bet mes prašome, kad elgtumėmės kaip su visais žmonėmis“, – apie gyvenimą Lukiškėse ir konvojavimo ypatumus teisme yra kalbėjęs S. Velečka.

Naujausiu savo skundu Agurkinių lyderis taip pat išreiškė nepasitenkinimą gyvenimo sąlygomis Lukiškėse – S. Velečka skunde nurodė, kad nuo 2016 m. sausio 2 d. iki rugsėjo jis kentėjo dėl per mažos kameros, kurioje buvo laikomas, kitų už grotų patirtų nepatogumų. Dėl galimai pažeistų teisių vyras prašo Lietuvos atlyginti jam padarytą žalą, tačiau kokia yra S. Velečkos prašoma suma, kol kas neatskleidžiama.

Pastaraisiais metais VAAT sulaukia tiek skundų iš kalinių dėl už grotų patirtos žalos, kad tokie skundai dažniausiai jau nagrinėjami rašytine tvarka, kalinių į teismą nepristatant ir jų neapklausiant. Taip pat ketinama nagrinėti ir šį S. Velečkos skundą.

Stebina išmone: užkliuvo ir graužikai, ir maisto produktų trūkumas

Nors S. Velečka jau ne kartą skundėsi įkalinimo sąlygoms, iki H. Daktaro šiam nusikalstamo pasaulio autoritetui dar kiek toloka – iki gyvos galvos kalėti nuteistas Daktarų gaujos lyderis vis randa naujų būdų nustebinti teisėjus.

Iki šiol H. Daktaras yra skundęsis drėgme ir šalčiu, šviesos ir gyvenamojo ploto trūkumu, tarakonais ir graužikais, privatumo trūkumu ir pasimatymų su žmona stoka.

Henytė yra pateikęs ir labai neįprastų prašymų – vyras skundėsi, kad Lukiškėse jam nesudaromos sąlygos įsigyti medaus, cinamono ir pipirų, taip pat H. Daktaras yra piktinęsis, kad Lukiškių administracija neleidžia jam perduoti kanceliarijos reikmenų, todėl jis negali rašyti nei laiškų, nei tų pačių skundų.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus