Sensacingos ir gąsdinančios citatos apie smegenų, pasąmonės ir psichikos siurprizus

Smegenys – tai paslaptingas ir galingas dalykas, kurį mes dėl kažkokio nesusipratimo vadiname „mano smegenys“. Tam mes neturime visai jokio pagrindo: kas yra kieno – tai visai atskiras klausimas.

Smegenys priima sprendimą 30 sekundžių iki to, kai žmogus suvokia tą sprendimą. 30 sekundžių – tai yra didžiulis laiko tarpas smegenų veiklai. Tai kas gi galiausiai priima sprendimą: žmogus ar jo smegenys?

Iš tiesų gąsdinanti mintis – o kas gi iš tiesų yra namuose šeimininkas? Jų kažkaip labai daug: genomas, psichosomatinis tipas, visa eilė kitų dalykų, įskaitant receptorius. Norėtųsi žinoti, kas ta būtybė, priimanti sprendimus? Apie pasąmonę išvis niekas nieko nežino, geriau šią temą išvis pabaigti.

Mes turime smegenis vertinti labai rimtai. Juk jos mus apgaudinėja. Prisiminkite haliucinacijas. Haliucinacijas matančio žmogaus neįmanoma įtikinti, kad jų nėra. Jam jos taip pat realios, kaip man stiklinė, kuri dabar stovi ant stalo. Smegenys jam suka galvą, pateikdamos visą sensorinę informaciją, kad haliucinacija reali. Tai kokį gi mes turim pagrindą manyti, kad tai, kas dabar vyksta, realu, ir nėra haliucinacija?

Kad tavęs neslėgtų įvairios mintys, reikia išsikalbėti. Tam yra išpažintys, draugės ir psichoterapeutai. Rakštis, jei jos neištraukti laiku, gali sukelti kraujo užkrėtimą. Nelinkę išsikalbėti žmonės, laikantys slegiančias mintis savyje, yra ne tik psichologinės ir psichiatrinės, netgi somatinės rizikos zonoje. Bet kuris profesionalas su manim sutiks: viskas prasidės nuo skrandžio opos. Organizmas vieningas – ir psichika ir kūnas.

Mes gimstame su galingiausiu kompiuteriu galvoje. Bet jame reikia nustatyti programas. Kai kurios programos yra jame jau nuo gimimo, o kai kurias reikia į jį „įdėti“. Ir jūs „dedate“ visą gyvenimą, iki pat mirties. Jis visada krauna kažkokias programas, jūs keičiatės, persitvarkote.

Smegenys – tai ne vien neuronų tinklas, tai tinklų tinklas, tinklų tinklų tinklas. Smegenyse 5,5 petabaitai informacijos – tai trys milijonai valandų video medžiagos peržiūros. Trys šimtai metų nepertraukiamos peržiūros.

Smegenys negyvena, kaip profesoriaus Douelo galva, lėkštėje. Smegenys turi kūną – ausis, rankas, kojas, odą, todėl jos prisimena lūpų dažų skonį, prisimena, ką reiškia „niežti kulną“. Kūnas yra smegenų betarpiškoji dalis. Kompiuteris šio kūno tikrai neturi.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus