Šiauliečio bėdos: užstojus motinos skriaudžiamą paauglę – prokurorų kaltinimai dėl sekso su ja

Girtaujančios motinos skriaudžiamai ir iš namų varomai penkiolikmetei padėjęs ir gyvenimo džiaugsmą įkvėpęs 24 m. Šiaulių gyventojas sulaukė ne padėkos, o įtarių žvilgsnių ir prokurorų kaltinimų užsiėmus seksu su paaugle – į tokią istoriją pateko jaunas šiaulietis D. A. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – Alfa.lt). O prokurorų būta atkaklių – nors Šiaulių apylinkės teismas kaltinimų dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete, nesant prievartos, sulaukusį vyrą išteisino, toks nuosprendis buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui, o čia jau pergalę iš dalies šventė prokuratūra.

Į teisiamųjų suolą sėdęs D. A. sulaukė vieno vienintelio kaltinimo – kad 2016 m. rugpjūčio 13 d. be prievartos lytiškai santykiavo su penkiolikmete, su kuria tuo metu palaikė draugiškus ir romantiškus santykius. Nors prievartos, kaip minėta nebuvo, įstatymo sargams užkliuvo tai, kad paauglė dar nebuvo sulaukusi šešiolikos metų, o tokius santykius įstatymai draudžia. Tačiau teisėjai didelio kriminalo šioje istorijoje neįžvelgė – praeitą gegužę šiaulietis, visą laiką pripažinęs, kad lytinių santykių išties būta, buvo išteisintas, nustačius, kad ryškaus amžiaus skirtumo tarp poros nėra.

Tuo istorija toli gražu nesibaigė – Šiaulių apygardos prokuratūra apskundė šį nuosprendį Šiaulių apygardos teismui, prašydama panaikinti jį ir priimti naują nuosprendį: pripažinti D. A. kaltu, skirti vienerius metus laisvės apribojimo ir 160 valandų viešųjų darbų.

Prokurorė Laima Mažeikienė skunde nurodė, kad jauną vyrą išteisinęs teismas neteisingai ir nepagrįstai konstatavo, kad tarp teisiamojo ir nepilnametės nėra akivaizdžiai didelio amžiaus skirtumo, o jų dvasinė branda – panašaus išsivystymo. Pasak prokurorės, devynerių metų amžiaus skirtumas tarp D. A. ir jo nepilnametės draugės – akivaizdžiai laikytinas dideliu, tuo labiau, kad jau yra suformuota teismų praktika, kai nedideliu laikomas iki ketverių metų siekiantis amžiaus skirtumas.

Įdomu tai, kad pati nukentėjusioji neprisipažino turėjusi lytinių santykių su vyresniu draugu ir netgi atsisakė nukentėjusiosios statuso. Tyrimo metu paaiškėjo, kad merginos gyvenimas nesusiklostė – paauglės motina be saiko vartojo alkoholį, dukrą iš namų išvarydavo net naktį, galiausiai mušdavo savo atžalą, todėl ši 2017 m. sausį buvo paimta iš šeimos ir patikėta globėjai. Tuo tarpu į teisiamųjų suolą sėdęs D. A., anot merginos, padeda išgyventi sunkius laikus – su juo paauglė teigė besijaučianti saugi, draugas ja labai rūpinasi, perka drabužius ir gėles. Mergina tyrimo metu teigė, kad ir toliau ketina palaikyti su vyresniu draugu apie romantiškus santykius, nors apie vestuves ir negalvojanti.

Tačiau tokia pagalba paauglei vyresniam vyrui gerokai atsirūgo – apeliacinį prokurorės skundą išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas konstatavo, kad santykius su vaikinu paauglė idealizavo, įsivaizduodama, kad tokie turėjo būti jos santykiai su motina, todėl matyti, kad socialiai jautria ir pažeidžiama paaugle šioje situacijoje buvo pasinaudota.

Tiesa, kaltę pripažinęs vyras prokurorės siūlytos bausmės išvengė – teisėjai bylą nutraukė, o iki tol neteistą šiaulietį pagal laidavimą patikėjo motinos globai.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus